Jesteś tutaj:Sport Razem weszli, wbiegli i wpłynęli w przedwiośnie
niedziela, 11 marca 2018 13:22

Razem weszli, wbiegli i wpłynęli w przedwiośnie

 
Razem weszli, wbiegli i wpłynęli w przedwiośnie fot. Rafał Wichniewicz

Liczni gnieźnianie pojawili się w niedzielne przedpołudnie nad Jeziorem Winiary, by aktywnie, ale i z energią wkroczyć "Razem w przedwiośnie".

Przy wyjątkowo ciepłej i słonecznej aurze, która została tłumnie powitana przez gnieźnian, spacerujących ulicami i parkami miasta, na popularnych "Łazienkach" odbyła się akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin i Osób Niepełnosprawnych "Razem". To już druga edycja tego wydarzenia, w trakcie którego odbył się marsz nordic walking, bieg oraz wspólne morsowanie. W ubiegłym roku "Razem w przedwiośnie" spotkało się z bardzo szerokim odzewem gnieźnian i tak samo było i teraz.

- Były sygnały, że to była fajna impreza, że można było coś zrobić dla kogoś innego i nieważne, że nie ma żadnych pucharów, ale że można wesprzeć działania naszego stowarzyszenia - przyznała Kamilla Wesołowska-Czajka, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowych z Gniezna. Jak dodała: - Tegoroczna edycja ma służyć temu, by zebrać środki na promowanie mieszkalnictwa wspomaganego dla osób niepełnosprawnych. Organizujemy mieszkania wraz ze Stowarzyszeniem "Światowid" dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym dla osób niepełnosprawnych i na to właśnie chcemy pozyskać niezbędne środki. To jest bardzo ważne dla tych osób, bo jak my nie pomożemy im się usamodzielnić, to one same sobie z tym nie poradzą. Staramy się im pomóc wejść na rynek pracy, wzmacniać ich, a kolejnym etapem jest, by pomieszkali trochę sami i gospodarowali pieniędzmi i przekonali się do tego.

"Razem w przedwiośnie" jako pierwsi wkroczyli miłośnicy nordic-walking, którzy w liczbie kilkudziesięciu wystartowali dookoła Jeziora Winiary. W godzinę po tym na starcie pojawiło się około 150 biegaczy, którzy wyruszyli w podobną trasę. Wszyscy na mecie mogli liczyć na medale, przygotowane przez podopiecznych WTZ Gniezno. Tymczasem w południe na plaży pojawiły się Królewskie Morsy Gniezno. Panowie dla "foczek" (jak to określają panie korzystające z mroźnych kąpieli), przygotowali tulipany, które wręczyli wszystkim damom pływającym tego dnia, ale nie tylko. Tuż po tym wszyscy wskoczyli do przerębla na wciąż skutych lodem "Łazienkach".

Tym samym, patrząc na niedzielną aurę i termometry wskazujące 15 stopni powyżej zera, można śmiało powiedzieć iż dzięki powyższej inicjatywie, przedwiośnie zawitało do Gniezna i na pewno zwiastuje nadchodzącą już samą wiosnę.

1 komentarz

  • Link do komentarza Asia niedziela, 11 marca 2018 15:20 napisane przez Asia

    Super rewelacyjna impreza! Nie było pucharów, ale były medale i to jakie! Najpiękniejsze!!! Gratulujemy organizacji i pozdrawiamy serdecznie! Dziewczyny z Mogilna

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane