sobota, 13 stycznia 2018 18:32

Sklep Polski MKK pokonuje torunian po nerwowej przeprawie

 
Sklep Polski MKK pokonuje torunian po nerwowej przeprawie fot. Rafał Wichniewicz

Po bardzo wyrównanym meczu, gnieźnianie ostatecznie wygrali sobotni mecz z AZS UMK PBDI Toruń. Mówiąc krótko - łatwo nie było.

Gospodarzom przyszło cały czas bronić uzyskanego już na samym początku rezultatu. Pierwsze dwa punkty padły co prawda po stronie gości, ale jednak dość szybko wyrwali je gracze MKK, którzy następnie objęli prowadzenie. Pod koniec piątej minuty spotkania wynik ten został wyrównany do 10 dla obu zespołów, jednak wkrótce gnieźnianie skutecznie odbili, pnąc się nieznacznie nad rywalami.

Ten oddech na swoich plecach gospodarze czuli w zasadzie do samego końca meczu - goście z Torunia nieustannie gonili, nie pozwalając ani na chwilę na bardziej swobodne zagrania. Tym samym pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 23:17 dla MKK, a druga 50:39, przy czym w ostatnim przypadku, kiedy wynik nadal pozostawał wiele do życzenia (39:34 w 6 minucie) pomogły celne rzuty z wyskoku M. Szydłowskiego, D. Dobrzyckiego i K. Szkopińskiego.

W trzeciej części spotkania goście mieli sporo okazji do rzutów wolnych, które okazały się celne i cenne dla torunian, a co niebezpiecznie zmniejszyło dystans i w efekcie doprowadziło do chwilowego prowadzenia 62:63 na niekorzyść MKK. W ostatnich dwóch minutach jednak gnieźnianie odpowiedzieli m.in. celnym rzutem z wyskoku D. Wietrzyńskiego, który trafił za trzy punkty oraz dwoma punktami po sfaulowaniu M. Szydłowskiego. 

Do czwartej kwarty zawodnicy przystąpili z rezultatem 67:63 i gnieźnianie nie zamierzali odpuścić, co ostatecznie się udało. Mimo to, nerwów nie brakowało, zwłaszcza po celnym rzucie reprezentanta Torunia R. Plebanka, dzięki któremu na kilkadziesiąt sekund goście objęli jednopunktowe prowadzenie. Co prawda gnieźnianie po chwili odbili sobie celnymi rzutami, ale pod koniec piątej minuty reprezentanci UMK ponownie zbliżyli się do gospodarzy. Ci jednak nie pozostawili złudzeń i celnymi rzutami (m.in. za trzy punkty D. Wietrzyńskiego), oddalili się i utrzymali ten dystans do końca meczu.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie 96:89 na korzyść Sklepu Polskiego MKK Gniezno. Tym samym gospodarze zmazali efekty ostatniej porażki, jaką odnieśli w Trójmieście i teraz będą się przygotowywać do środowego spotkania z BC Obra Kościan, które odbędzie się 17 stycznia w hali II LO o godzinie 20:00.

Wyniki

1 komentarz

 • Link do komentarza ST@N FAN niedziela, 14 stycznia 2018 15:00 napisane przez ST@N FAN

  Już nie mogłem się doczekać kolejnego spotkania ( ostatni mecz przed własną publicznością 17 grudnia), dlatego z wielkimi oczekiwaniami udałem się na spotkanie z AZS-em Toruń. Liczyłem na dobry basket i się nie zawiodłem.
  Zespół z Torunia to solidna ekipa, grająca fizyczną koszykówkę oparta na doświadczonych graczach, dlatego wiedziałem że nie będzie łatwo. Dobrze weszliśmy w mecz, chłopacy zagrali uważnie w obronie i kilkoma szybkimi kontrami udało się nam budować przewagę. Niestety przeciwnicy sroce spod ogona nie wypadli i przewagi nie udało się powiększać, kwarty odpowiednio 23:17, 27:22 na przerwę schodzimy z 11 punktami przewagi. Horror zaczął się w III kwarcie, akademicy zagrali ostro, narzucili styl gry fizycznej ale nie byliśmy im dłużni. Kluczem było podjęcie rękawicy i nie wystraszenie się przeciwnika, co prawda przegraliśmy tą fazę 17:24 ale ją przetrwaliśmy. Ostatnia część meczu to gra nerwów i emocji ( ale to kibice lubią najbardziej ), ostatecznie 29:26 i wynik końcowy 96:89.W tym sezonie drugi raz ogrywamy torunian ( pierwszy mecz na wyjeździe 67:75 ) BRAWO.
  Wygraliśmy jako zespół i dzięki dłuższej ławce, siedmiu zawodników z dorobkiem 8 punktowym i więcej ( brawo dla Darka Wietrzyńskiego 8 chyba najważniejszych punktów w spotkaniu ).
  Słowa uznania dla całego zespołu za podjęcie walki i zostawienie serca na parkiecie, przeciwnicy nie ułatwiali zadania ale wygrali lepsi. Oby w środę udało się podtrzymać dobrą passę z Obrą.

  ST@N FAN
  GO MKK GO !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane