sobota, 13 stycznia 2018 18:32

Sklep Polski MKK pokonuje torunian po nerwowej przeprawie

Sklep Polski MKK pokonuje torunian po nerwowej przeprawie fot. Rafał Wichniewicz

Po bardzo wyrównanym meczu, gnieźnianie ostatecznie wygrali sobotni mecz z AZS UMK PBDI Toruń. Mówiąc krótko - łatwo nie było.

Gospodarzom przyszło cały czas bronić uzyskanego już na samym początku rezultatu. Pierwsze dwa punkty padły co prawda po stronie gości, ale jednak dość szybko wyrwali je gracze MKK, którzy następnie objęli prowadzenie. Pod koniec piątej minuty spotkania wynik ten został wyrównany do 10 dla obu zespołów, jednak wkrótce gnieźnianie skutecznie odbili, pnąc się nieznacznie nad rywalami.

Ten oddech na swoich plecach gospodarze czuli w zasadzie do samego końca meczu - goście z Torunia nieustannie gonili, nie pozwalając ani na chwilę na bardziej swobodne zagrania. Tym samym pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 23:17 dla MKK, a druga 50:39, przy czym w ostatnim przypadku, kiedy wynik nadal pozostawał wiele do życzenia (39:34 w 6 minucie) pomogły celne rzuty z wyskoku M. Szydłowskiego, D. Dobrzyckiego i K. Szkopińskiego.

W trzeciej części spotkania goście mieli sporo okazji do rzutów wolnych, które okazały się celne i cenne dla torunian, a co niebezpiecznie zmniejszyło dystans i w efekcie doprowadziło do chwilowego prowadzenia 62:63 na niekorzyść MKK. W ostatnich dwóch minutach jednak gnieźnianie odpowiedzieli m.in. celnym rzutem z wyskoku D. Wietrzyńskiego, który trafił za trzy punkty oraz dwoma punktami po sfaulowaniu M. Szydłowskiego.

Do czwartej kwarty zawodnicy przystąpili z rezultatem 67:63 i gnieźnianie nie zamierzali odpuścić, co ostatecznie się udało. Mimo to, nerwów nie brakowało, zwłaszcza po celnym rzucie reprezentanta Torunia R. Plebanka, dzięki któremu na kilkadziesiąt sekund goście objęli jednopunktowe prowadzenie. Co prawda gnieźnianie po chwili odbili sobie celnymi rzutami, ale pod koniec piątej minuty reprezentanci UMK ponownie zbliżyli się do gospodarzy. Ci jednak nie pozostawili złudzeń i celnymi rzutami (m.in. za trzy punkty D. Wietrzyńskiego), oddalili się i utrzymali ten dystans do końca meczu.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie 96:89 na korzyść Sklepu Polskiego MKK Gniezno. Tym samym gospodarze zmazali efekty ostatniej porażki, jaką odnieśli w Trójmieście i teraz będą się przygotowywać do środowego spotkania z BC Obra Kościan, które odbędzie się 17 stycznia w hali II LO o godzinie 20:00.