czwartek, 07 grudnia 2017 18:20

Morsy weszły do wody na... Rynku!

 
Morsy weszły do wody na... Rynku! fot. Rafał Wichniewicz

W ramach odbywającego się jarmarku bożonarodzeniowego, gnieźnieńskie morsy postanowiły w niecodzienny sposób wypromować jedną ze swoich ulubionych form spędzania wolnego czasu.

Królewskie Morsy Gniezno już na trwałe wpisały się w sportowo-rozrywkowy obraz Pierwszej Stolicy Polski, skutecznie promując nietypową (dla większości) formę hartowania się w okresie zimowym. Chcąc jednak jeszcze bardziej zainteresować potencjalnych "mroźnych pływaków" do wspólnej zabawy, postanowili wyjść z akcją promocyjną przy okazji odbywającego się jarmarku bożonarodzeniowego.

Dzięki gnieźnieńskim strażakom, w czwartkowy wieczór morsy otrzymały duży basen wypełniony wodą, który został ustawiony na Rynku. Temperatura wody, wynosząca 10 stopni była - jak sami przyznawali - znacznie cieplejsza od tej, jaka jest obecnie w ich ulubionym Jeziorze Winiary. Po krótkiej rozgrzewce na placu, kilkudziesięciu śmiałków wskoczyło do wody w dwóch turach, a w trakcie przerwy część z nich przebiegła się (rzecz jasna w strojach kąpielowych) wokół gnieźnieńskiego Rynku. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane