czwartek, 07 grudnia 2017 17:35

Zegar odliczający do mundialu wystartował!

 
Zegar odliczający do mundialu wystartował! fot. Rafał Wichniewicz

Na gnieźnieńskim Rynku pojawił się zegar, na którym wyświetlany jest dokładny czas do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. W trakcie mundialu w Gnieźnie pojawi się także strefa kibica.

Zegar został odsłonięty w czwartkowy wieczór i na tablicy odliczany jest dokładny czas w dniach, godzinach i minutach, jakie pozostały do rozpoczęcia przyszłorocznego mundialu. Przypomnijmy iż w trakcie niedawnego losowania, polska drużyna trafiła do Grupy H i pierwszy mecz biało-czerwonych będzie można obejrzeć 19 czerwca - nasi zawodnicy zmierzą się wówczas w Moskwie z reprezentacją Senegalu. Pozostałe drużyny naszej grupy to Kolumbia i Japonia

Mistrzostwa, które będą odbywać się w dniach od 14 czerwca do 15 lipca 2018 roku w Rosji, gnieźnianie ponownie będą mogli oglądać w strefie kibica. Wzorem roku ubiegłego, na Placu św. Wojciecha ponownie wybrzmią okrzyki mieszkańców, którzy będą mogli kibicować polskim zawodnikom w trakcie mundialowych zmagań.

 

47 komentarzy

 • Link do komentarza toniczek85 czwartek, 14 grudnia 2017 14:23 napisane przez toniczek85

  Abc, i w tych ideologicznych bredniach, że tak powiem sedno.
  Swoją drogą widzę, że palec omsknął mi się z sąsiadującego "t" na "r" i oczywiście powiedział to, bo nauczał tylko ustnie, Epiktet.

 • Link do komentarza abc czwartek, 14 grudnia 2017 11:15 napisane przez abc

  Panie anglojęzyczny, Pan nie pisze dosadnie tylko pisze Pan ideologiczne brednie przyprawione całą masą okaleczeń naszego pięknego języka polskiego.

 • Link do komentarza toniczek85 czwartek, 14 grudnia 2017 10:10 napisane przez toniczek85

  Drogi Eagle Eye, nigdzie nie napisałem i nie uważam, że ludzie słabo wykształceni są gorsi od ludzi wykształconych lepiej. Proszę, nie próbuj tak interpretować moich słów. Ludzie bez niego są tak samo potrzebni społeczeństwu jak Ci którzy je mają. Ideałem jednak jest sytuacja, w której mają je wszyscy. Głównie dlatego, że wykształcenie to nie jest tylko "papierek" - tak najczęściej uważają Ci, którzy go nie posiadają. Wykształcenie to wiedza, to umiejętność wyciągania wniosków z nowych sytuacji, znajdywania w nich rozwiązań , to "umiejętność rozróżniania co wiesz, a czego nie". Sam sobie odpowiedz na pytanie, w jaki sposób dotyczy Ciebie powyższy cytat. Epikret powiedział, że "tylko ludzie wykształceni są wolni". Głównie dlatego, że mają wszelkie narzędzia do tego, aby obiektywnie wyciągać wnioski, bazują na własnej analizie, na wiedzy, nie na doktrynie - "rozróżniają co wiedzą, a czego nie". Oczywiście jest mnóstwo ludzi, którzy mimo wykształcenia są tak zmanipulowani, że nie przydaje im się ono na nic dobrego, albo wykorzystują je, aby manipulować innymi - wystarczy spojrzeć na partię rządzącą, na nowego premiera bankstera, ale również na wielu polityków opozycji.

 • Link do komentarza senior środa, 13 grudnia 2017 11:56 napisane przez senior

  Mówcie, co chcecie, ale jednak wyższe wykształcenie szczególnie na dobrym uniwersytecie na kierunku humanistycznym znacznie rozszerza rozwój intelektualny człowieka. Jeżeli do tego dodać dobre wychowanie w domu, troskę rodzicow o rozwój dziecka, a także predyspozycje przywódcze poparte głęboką wiarą w dobro, to mamy ideał na szczycie każdej wladzy. A wystarczy przypomnieć sobie kacyków z poprzedniego systemu, ktorych stawiano na czele różnych instytucji, firm, rządu, by stwierdzić, że i w Paryżu nie zrobi się z owsa ryżu. Niestety, we wspólczesnych czasach też mamy takie przypadki, z ktorych nie tylko Wałęsa jest smutnym przykladem.

 • Link do komentarza EagleEye środa, 13 grudnia 2017 10:27 napisane przez EagleEye

  @tomiczek85 Czyli w Twoim mniemaniu jedynie ludzie wykształceni są predysponowani do sprawowania władzy. Pamiętaj jedno wykształcenie nie oznacza że ktoś choćby z wykształceniem podstawowym czy gimnazjalnym jest kimś gorszym od tego z tytułem mgr. czy dr. bo takie osoby są jedynie ukierunkowane na jeden wyuczony kierunek. Pisałem już wcześniej i powtórzę to kolejny raz nie mam żadnych kompleksów co do mego wykształcenia.Co do ortografii to owszem błędy są i nie mam z tym problemu choć dziękuję za zwrócenie mi uwagi. Ale do tego już się przyzwyczaiłem na tym forum bo gdy napiszę coś dosadniej do zaraz wytykana mi jest ortografia. Pozdrawiam

 • Link do komentarza toniczek85 środa, 13 grudnia 2017 08:58 napisane przez toniczek85

  Nigdzie nie napisałem, że jestem wykształcony. Tzn, jakoś tam przecież jestem, ale być może to tylko wykształcenie podstawowe? Skąd Ci to wiedzieć?!
  Twierdzisz, że nic Cię nie boli... Najwyraźniej jednak boli, bo to Ty podnosisz ten temat w swoim pierwszym poście. Co więcej, twierdzisz, że to jakiś skandal, że ktoś chciałby, aby u władzy byli ludzie z wyższym wykształceniem. Dlaczego tak twierdzisz? Bo należysz najprawdopodobniej do klasy robotniczej, jesteś nisko wykształcony i o ile to absolutnie samo w sobie nie jest złe, bo przecież tacy ludzie są absolutnie społeczeństwu potrzebni - boli Cię, że niewielu, poza Tobie podobnymi, chciałoby, aby ktoś taki mógł być dopuszczony do sprawowania władzy. Niestety, nie oszukujmy się, poza wyjątkami potwierdzającymi regułę, ktoś nisko wykształcony prochu nie wymyśli.
  Jeśli chodzi o dyrektora WORDU. Oczywiście, że jego wykształcenie nie dało mu kompetencji do pełnienia funkcji na tym stanowisku. Nie obierając stanowiska, jestem jednak w pełni przekonany, że ktoś ktoś studiujący zootechnikę, mający kompetencje umysłowe do tego, aby zgłębiać takie tematy jak genetyka, biologia, jest w stanie dużo sprawniej rozszerzać swoją wiedzę niż Pan, który 40 lat przepracował w obuwiu, czy innym Spomaszu. Choć zgadzam się, że na stanowisku dyrektora WORDU powinien być ktoś z kierunkowym wykształceniem, to nadal nie będzie to mechanik samochodowy.

  ps Ciężko czytać ze zrozumieniem jak ktoś robi błąd ortograficzny za błędem, nie używa interpunkcji, a jeśli już używa to robi to nieprawidłowo.

 • Link do komentarza toniczek85 środa, 13 grudnia 2017 08:26 napisane przez toniczek85

  No jakoś tak nie razi. Pewnie, że lepiej gdyby było tam też jakieś odwołanie do świętych obrazów, albo zdjęcie uchodźców ścigających tiry we Francji. No, ale jakoś się jak widać nie złożyło

 • Link do komentarza EagleEye środa, 13 grudnia 2017 06:59 napisane przez EagleEye

  @Tomiczek85 chyba nie zrozumiałeś co napisałem choc twierdzisz iz jesteś wykształcony. Coź najwidoczniej moj wpis zabolał. Ciekawe jakie to kompetencje ma pan byly senator z wykształcenia zootechnik czy jakis tam ze zostal dyrektorem WORD-u oczywiscie z tego wzgledu ze WORD nalezy pod urzad marszałkowskim w ktorym to rzadzi matka partia PO. Rozumie ze do objecia tego stanowiska uprawnialo go to iz był senatorem. Ja zadnych kompleksow co do mojego wyksztalcenia nie mam jakby Cie to interesowalo tak w gwoli ścisłości i nic mnie nie boli z tego powodu.R

 • Link do komentarza suarez wtorek, 12 grudnia 2017 17:50 napisane przez suarez

  No ale naprawdę nikogo nie razi estetyka tego wykonania? W normalnym mieście plastyk miejski nie pozwoliłby na ustawienie czegoś podobnego w centralnej części głównego placu i to na ponad pół roku.

 • Link do komentarza toniczek85 wtorek, 12 grudnia 2017 15:52 napisane przez toniczek85

  Oho, widzę, że Eagle Eye boli najbardziej jego brak wykształcenia.. Otóż może i Tobie wydaje się, że człowiek słabo wykształcony ma takie same kompetencje, możliwości i wiedzę jak człowiek dobrze wykształcony, ale no właśnie - wydaje Ci się. Głównie dlatego, że Tobie tego wykształcenia brakuje. Kompleks na jego punkcie zresztą jest widoczny na każdym kroku - dr Pawłowicz tytułują profesorem prawa, dr Kaczyńskiego również. Siedzi głęboko drzazga w rzyci i nie chce wyjść.
  Masz w nosie te pieniądze, ale podejrzewam, że pojęcia nie masz ani skąd one się biorą, ani jak są dysponowane, ani jakie są warunki korzystania z nich.
  Na koniec drogi pamiętający socjalizm przyjacielu chciałem tylko zwrócić Twoją uwagę, że nie piszemy "zaczoł" i "obywatelą" tylko "zaczął" i "obywatelom". Taka mała zamiana i by było dobrze:D Swoją drogą, myślisz, że jak wstawisz trzy znaki zapytania, to zapytasz się jakoś tak bardziej, dobitniej?!

  Jeśli chodzi o tytułowy zegar i ogólnie UM - fajny pomysł!

 • Link do komentarza aa poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:46 napisane przez aa

  Do wyobraźni podniecających się odliczającym zegarem - w takim Jarocinie (25 tys. mieszkańców) 366 rodzin otrzymało decyzje o przydziale mieszkania w ramach programu "Mieszkanie+". Na wiosnę 2018 będą mogli się wprowadzać do tych mieszkań !Tam powstaje 366 mieszkań za 50 mln zł ! ZA 50 000 000 złotych !!!!!!!!!!!!!!!!!!! I na rynku mają bogatszą choinkę, wspanialszy i większy tron Świętego Mikołaja, do tego sanie z reniferem i ogromny prezent, i jarmark !!!!!!!!!!!!!!!
  To się nazywa magia świąt !

 • Link do komentarza Zobi niedziela, 10 grudnia 2017 13:53 napisane przez Zobi

  POdpinanie się pod światowe wydarzenia "pachnie" mi brakiem pomysłów na ekonomiczny rozwój Gniezna. Ile kosztował ten zegar i kto jest jego wykonawcą?

 • Link do komentarza dziadek mróz niedziela, 10 grudnia 2017 12:15 napisane przez dziadek mróz

  A kiedy połączenie miasta z gminą zapowiadane przez Budasza w manifeście wyborczym? Na jakim etapie są rozmowy?

 • Link do komentarza research niedziela, 10 grudnia 2017 11:28 napisane przez research

  Szkolnictwo zawodowe utexie to akurat działka powiatu, a nie miasta i z tego co wiem, to żadnej umowy między Wrześnią i Gnieznem nie podpisano, za to podniesiono im ceny za śmieci. Budasz trafił na dobrą koniunkturę gospodarczą (za Kowalskiego był wszak kryzys, co nie zmienia faktu iż słabo mu szło rządzenie), a ponadto Tomek ma spore poparcie we władzach wojewódzkich, gdzie przecież też rządzi PO. To widać wyraźnie przy podziale środków zewnętrznych na poszczególne wielkopolskie samorządy, ale to siedzieć trzeba w temacie i dobrze się przyjrzeć temu rozdziałowi ;)

 • Link do komentarza Utex niedziela, 10 grudnia 2017 09:46 napisane przez Utex

  Pytający, rozwój terenów przemysłowych ruszył , ale w samym Gnieźnie bo w gminie Gniezno woli współpracy nie ma. Porozumienie z Wrześnią z tego co wiem nastąpiło już w zakresie szkolnictwa zawodowego, a VW ma już w Gnieźnie fabrykę pierwszego kooperanta, Kirchoffa. Skazani nie wiem czy pracowali, ale pracują już osoby chcącce odpracować czynsze. Bezpieczenstwo w ruchu drogowym to m.in. doswietlanie przejsc , a to sie dzieje. Usprawnieniem i to dużym jest przebudowa połączenia pocztowa-konikowo-trzy mosty. Centrum kulturalnego i plaży na wenecji nie ma, ale jest na rynku i do tego różne imprezy całe lato.
  Praca jest, wystarczy poszukać. A jak chcesz innej, to polecam założenie działalności.. czy uważasz może raczej, że to jeszcze prezydent powinien firmy zakladać i miejsca pracy tworzyć? Jego zadaniem jest stwarzanie dobrych do tego warunków na tyle na ile władza miejska może, i to raczej robią bo z niczego strefa ekonomiczna i nowe fabryki w niej sie nie pojawiły

 • Link do komentarza avalon sobota, 09 grudnia 2017 22:41 napisane przez avalon

  W XXI wieku ktoś jeszcze interesuje się kulaniem kulki po trawie która jest pralnią pieniędzy mafii? Sądziłem że piłka znikła już z tej planety jak gazety i telewizja.

 • Link do komentarza SantaClaus sobota, 09 grudnia 2017 21:47 napisane przez SantaClaus

  Boże, nie macie większych problemów? Za chwilę święta, co z Wami Polacy się dzieje? Czy naprawdę musi być kolejny rozbiór, abyście zaczęli się jednoczyć? Odpuście te klawiaturki i pomyślcie co kupić na prezent dzieciom, ubierzcie choinkę, zaplanujcie święta, a to, ze tu marudzicie na los....przecież życie zależy od Was, jak je zaplanujecie! Dzis jesteście, jutro Was (nas) nie ma, więc please skupcie sie na rodzinie, bo to jest potencjał....miłych świąt

 • Link do komentarza ToJa sobota, 09 grudnia 2017 20:28 napisane przez ToJa

  do hej - trochę dystansu życzę i mniej manii wielkości. Naprawdę pomaga to w życiu.

 • Link do komentarza elemeledudki sobota, 09 grudnia 2017 12:08 napisane przez elemeledudki

  @????????? Tym bedzie mamił obecny układ rządzący w UM ze to zrobia ale dopiero w drugiej kadencji bo cztery lata to malo.Choć "wyksztalciuchow" w UM masa ale nie do realizacji czego kolwiek tylko otrzymywania uposaźenia.Oni tak lubią bajdurzyć ale przed wyborami a poźniej sa bierni i mierni do stołka przspawani i swojej matce parii PO wierni.

 • Link do komentarza Marek sobota, 09 grudnia 2017 11:52 napisane przez Marek

  Przydałby się wreszcie prezydent , taki gospodarz z prawdziwego zdarzenia. Nie wiem dlaczego, ale cały czas mam wrażenie że w tle widzę te pierogi i rozdawanie kwiatków i cukierków. Czy nie można tak po prostu zrobić coś co nas zachwyci bez tych fotek i innych pijarowskich zagrywek ? Swoją drogą , ciekawe ile publicznych pieniędzy przeznacza się na wszelakie takie sprawy pijarowskie, takie jak zatrudnianie urzędników do tego celu, szkolenia, jakieś materiały, zlecenia itd.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane