poniedziałek, 13 listopada 2017 07:49

MKS PR URBIS z kolejnym zwycięstwem!

  mn
MKS PR URBIS z kolejnym zwycięstwem! zdjęcie nadesłane

MKS PR URBIS Gniezno kontynuuje zwycięską passę. Gnieźnianki zapisały na swoim koncie trzecią wygraną z rzędu, pokonując MTS Kwidzyn 24:22.

Oba zespoły przystępowały do szóstej kolejki spotkań z identyczną liczbą punktów, dlatego trudno było wskazać wyraźnego faworyta tej batalii. Gnieźnianki będące na fali po ostatnich triumfach w lidze i Pucharze Polski chciały pójść za ciosem i odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

Początek meczu w wykonaniu miejscowych był wręcz imponujący. Po ośmiu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 6:0, co poskutkowało przerwą na żądanie, o którą poprosił szkoleniowiec ekipy gości. Wskazówki przekazane wówczas przez trenera drużyny z Kwidzyna przyniosły tylko nieznaczną poprawę gry. Zawodniczki MTS-u zaczęły co prawda trafiać do bramki MKS PR URBIS, ale w dalszym ciągu to podopieczne R. Popka i R. Solarka kontrolowały przebieg spotkania. Na przerwę obie drużyny zeszły do szatni przy wyniku 16:11.  

Po zmianie stron efektywność zespołu z Grodu Lecha znacznie spadła, czego nie można było  powiedzieć o ekipie gości, przez co przewaga wypracowana przez zawodniczki z Gniezna zaczęła niebezpiecznie topnieć. W 46. minucie za sprawą bramki Martyny Guziewicz MTS zbliżył się na różnicę dwóch bramek. W przeciągu kilku kolejnych minut MKS PR URBIS złapał oddech i na cztery minuty przed końcem meczu prowadził już 24:20. W błędzie był jednak ten, kto sądził, że to koniec emocji w tym pojedynku. Na minutę przed końcem Kwidzyn zbliżył się ponownie na różnicę dwóch bramek, a po przejęciu piłki i wyprowadzeniu szybkiej kontry MTS stanął przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej. Wtedy jednak na wysokości zadania stanęła Kamila Olejniczak, która popisała się kapitalną interwencją, którą powtórzyła chwilę później przy okazji rzutu karnego. Powodem odgwizdania tego stałego fragmentu gry był faul Marty Giszczyńskiej, która za taktyczne przewinienie ujrzała od sędziego niebieską kartkę. Oznacza to, że będzie musiała pauzować przynajmniej jedno spotkanie. Dokładny wymiar kary poznamy we wtorek.

W następnej kolejce zawodniczki MKS PR URBIS udadzą się do Tczewa na pojedynek z SPR Sambor.

MKS PR URBIS Gniezno - MTS Kwidzyn 24:22 (16:11). Kobyłecka, Tarczyńska, Olejniczak – Wojtkowiak (2), Niedzielska (3), Siwka, Różańska (9), Giszczyńska (5), Dolacińska, Chojnacka, Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Walkowska (2), Nowak (3), Pudelewicz.

2 komentarzy

  • Link do komentarza wilk poniedziałek, 13 listopada 2017 12:49 napisane przez wilk

    Brawo dziewczyny za walkę i oby tak dalej !!!

  • Link do komentarza Nieistotne poniedziałek, 13 listopada 2017 10:00 napisane przez Nieistotne

    Proszę nie nazywajcie tego brutalnego i niepsportowego faulu ,,TAKTYCZNYM".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane