czwartek, 12 października 2017 08:05

Byłe gwiazdy Lecha kontra niepokonany Mieszko w meczu na szczycie!

  mn
Bartosz Ślusarski Bartosz Ślusarski zdjęcie nadesłane

Pasjonująco zapowiada się sobotnie spotkanie w piłkarskiej IV lidze, które odbędzie się na stadionie przy ulicy Strumykowej. Zmierzą się w nim absolutnie najlepsze ekipy tego sezonu w grupie północnej IV ligi czyli liderujący Mieszko Gniezno z wiceliderującą Tarnovią Tarnowo Podgórne. Zanosi sie na to, że tym razem emocje sięgną zenitu!

Drugi raz w tym sezonie na gnieźnieńskim stadionie będziemy świadkami meczu na szczycie tabeli. Wcześniej gościliśmy Wartę Międzychód, a teraz do Grodu Lecha przyjedzie Tarnovia Tarnowo Podgórne. Bez dwóch zdań sobotni mecz zapowiada się jednak dużo trudniej dla biało-niebieskich, choćby z tego powodu, że Tarnovia to bardzo doświadczona ekipa, naszpikowana graczami mającymi za sobą grę w polskiej ekstraklasie. Nikomu przecież nie trzeba przedstawiać takich zawodników jak Bartosz Ślusarski (na zdjęciu), Zbigniew Zakrzewski, Błażej Telichowski czy Marcin Kikut. Wszyscy to zaprawieni w bojach byli gracze poznańskiego Lecha a to powoduje, że trzeba sobie jasno powiedzieć, że zespół z Tarnowa Podgórnego jest obok Mieszka głównym kandydatem do walki o awans, a sobotni mecz będzie kluczem do przebiegu dalszej rywalizacji. 

W lepszych nastrojach do tego szlagierowego spotkania przystąpią jednak mieszkowcy, którzy obecnie mają pięć punktów więcej od swojego najbliższego rywala. Gnieźnianie jak dotąd wygrali wszystkie spotkania ligowe i od 21. meczów są niepokonani. Natomiast Tarnovia zapisała w tym sezonie jeden remis i jedną porażkę, czyli kolejna strata punktów mocno pokrzyżowałaby jej sytuację w ligowej klasyfikacji. 

Gnieźnianie przystąpią do sobotniego spotkania niemal w najsilniejszym składzie. Do treningów powrócił Damian Pawlak, który przez ostatni miesiąc pauzował z powodu kontuzji. Pewne jest tylko to, że przeciwko Tarnovii nie będzie mógł zagrać Adam Konieczny. 

Sobotnie spotkanie zaplanowano na godzinę 15.00 i jeśli aura dopisze możemy spodziewać się rekordowej frekwencji, jakiej już dawno przy Strumykowej nie widziano. Więc warto wybrać się aby wspierać naszych piłkarzy w walce o bardzo cenne punkty, które pozwolą coraz bardziej realnie myśleć o skutecznej walce o awans do III ligi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane