niedziela, 08 października 2017 13:18

Gnieźnieńskie morsy rozpoczęły sezon!

 
Gnieźnieńskie morsy rozpoczęły sezon! fot. Rafał Wichniewicz

Tylu gnieźnian naraz nie korzysta z kąpieli na "Łazienkach" nawet w okresie letnim - w niedzielne południe gnieźnieńskie morsy oficjalnie zainaugurowały kolejny sezon i zachęcają do wspólnej zabawy przy kolejnych spotkaniach.

Działający prężnie od kilku lat grupa Królewskich Morsów Gniezno, tradycyjnie w okresie jesiennym rozpoczyna kąpiele w jeziorach (i niekiedy też w morzu). W czasie, kiedy przeciętny mieszkaniec Grodu Lecha woli wyjść na spacer, ubierając ciepłą odzież, oni ją zrzucają aż do stroju kąpielowego i wskakują do wody.

W niedzielę 8 października, przy chłodnej, ale pogodnej aurze, spora grupa gnieźnieńskich morsów, wspierana też przez gości m.in. z Wrześni, po krótkiej rozgrzewce, wskoczyła do Jeziora Winiary. Wśród nich było wielu śmiałków, którzy po raz pierwszy zdecydowali się spróbować swoich sił (przynajmniej oficjalnie) we wspólnej kąpieli. Jak można było się przekonać, podobnie jak i przy innych tego typu okazjach, zimno może być sprzymierzeńcem przy dobrej zabawie, czego świadkami było wielu spacerowiczów i morsowych kibiców, obecnych w tym czasie na "Łazienkach".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane