Jesteś tutaj:Sport Pierwsze gnieźnieńskie Mistrzostwa w Wakeboardzie za nami
sobota, 15 lipca 2017 19:22

Pierwsze gnieźnieńskie Mistrzostwa w Wakeboardzie za nami

 
Pierwsze gnieźnieńskie Mistrzostwa w Wakeboardzie za nami fot. Rafał Wichniewicz

Od sobotniego przedpołudnia do wczesnego wieczoru na Jeziorze Winiary trwały zmagania zawodników w nietypowej - jak na Gniezno - dyscyplinie sportowej.

Zawody rozgrywały się na uruchomionym w tym roku Wake Parku, a więc wyciągu do nart wodnych. Jest to pierwsza tego typu instalacja w Gnieźnie, która zdobywa coraz większą popularność wśród mieszkańców. W sobotę 15 lipca odbyły się też pierwsze Mistrzostwa Gniezna w Wakeboardzie, której stawką był Puchar Prezydenta Miasta Gniezna. 

Od przedpołudnia na jeziorze zawodnicy, którzy przywdziali buty przymocowane do deski, dzięki wyciągowi i sile własnych mięśni wykonywali najróżniejsze ewolucje na długości ponad dwustumetrowego toru Wake Parku. Całym zawodom sprzyjała wyjątkowo dobra pogoda oraz liczna publiczność, zgromadzona nie tylko w miejscu startu, ale także wielu spacerowiczów, obserwujących uczestników po obu stronach jeziora: - Martwiliśmy się o pogodę i jeszcze niedawno nie wyglądało to dobrze, ale na szczęście wszystko się udało. Dziś do nas przyjechali amatorzy, a więc ci, którzy pływają na wakeboardzie, ale nie startują w profesjonalnych zawodach. Mimo to, jak można zauważyć, wielu z nich prezentuje bardzo wysoki poziom i mogliby spokojnie startować w mistrzostwach Polski - przyznał Marcin Szaj z Wake Park Gniezno.

Ostatecznie, po wielu godzinach eliminacji zawodników, ogłoszono ostatecznych zwycięzców. Pierwsze miejsce w mistrzostwach w kategorii mężczyzn zajął Krzysztof Frąckowiak, drugie Gaspar Rybaczewski, a trzecie Marek Pietrowicz. Kolejni byli: Jakub Sobczyński, Błażej Zjawiński i Michał Wróblewski. W kategorii kobiet najlepszą okazała się być Zuzia Churska, druga była Beata Fischer, a trzecia Joanna Ryczkowska. Wśród dzieci pierwsze miejsce zajął Patryk Wegner, drugie Maksymilian Politowski, a trzecia była Ola Grodzicka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane