sobota, 17 czerwca 2017 19:07

Żużel wygrał z pogodą, a Start z Ostrovią!

 
Żużel wygrał z pogodą, a Start z Ostrovią! fot. Rafał Wichniewicz

Na kolejną dawkę emocji mogli liczyć kibice czerwono-czarnych, którzy w sobotnie popołudnie byli świadkami zwycięstwa GTM Start Gniezno nad gośćmi z Ostrowa Wielkopolskiego.

Ten dzień zapowiadał się jak powtórka z rozrywki - od samego rana padał deszcz, a wszyscy w pamięci mieli powód przesunięcia zaplanowanego meczu na czerwcowy termin. Przypomnijmy iż pierwotnie miał się on odbyć na początku maja, ale wówczas skutecznie rozgrywkom przeszkodziła pogoda. 17 czerwca o godzinie 13:30 na stadionie pojawił się sędzia zawodów, który wspólnie z zawodnikami i przedstawicielami klubów, przez godzinę dyskutował na temat możliwości rozegrania meczu. Ostatecznie pomyślne na resztę dnia prognozy sprawiły iż wszystko odbyło się zgodnie z planem, a tor na czas zdążono przygotować do jazdy.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawy, bowiem na te derby kibice czekali już dość długo, a i stawka była bardzo wyrównana. Warto dodać iż TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski zajmowała wciąż drugą pozycję w tabeli, tuż przed Startem, mając na koncie zaledwie jedną przegraną - podobnie jak klub z Gniezna. Jak można było się domyślać, żadna z drużyn nie chciała zmieniać tej cyfry i wiele wskazywało od początku meczu, że o wszystkim rozstrzygną dopiero biegi nominowane. Tak się jednak nie stało.

Pierwszy bieg rozegrany został na korzyść gości 4:2 i to po zaciętej walce. Gospodarze odpowiedzieli już w kolejnym biegu, obejmując prowadzenie ze zdobyczą pięciu punktów. Kolejne biegi pokazały iż ostrowianie będą walczyć zacięcie - po dwóch remisach w piątym biegu wyrównali i na tablicy pojawił się wynik 15:15. W szóstym spotkaniu został on także podniesiony o remis i dopiero w siódmym, dziewiątym i dziesiątym biegu gospodarze pokazali, że to jednak oni rządzą tego dnia na owalu, przywożąc ze sobą komplet oczek. Ten ostatni był o tyle istotny iż goście ukończyli go w pojedynkę po samotnej przewrotce Maksymiliana Bogdanowicza. Kolejne biegi były już w zasadzie tylko punktowym "dobijaniem" przeciwnika, który najwyraźniej stracił moc do dalszej walki. Ostatecznie Start Gniezno wygrał z TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski 57:33.

Wyniki

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS