|  MKS PR  |  1 komentarz

Cenne punkty zostały z MKS PR

źródło: MKS PR

Gnieźnieńskie Pszczoły nie zamierzają się zatrzymywać. Po radości z historycznego awansu w PGNiG Pucharze Polski Kobiet, zdobywa cenną wygraną w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W sobotni wieczór MKS PR URBIS Gniezno podejmował na własnym polu gry zespół z Koszalina. Po ostatnim starciu tych ekip, wszyscy mogli spodziewać się zaciętego pojedynku. Taki też właśnie był. Fani zgromadzeni w hali im. Mieczysława Łopatki nie żałowali, bo emocji zdecydowanie nie zabrakło.

Pojedynek od samego początku należał do zaciętych. Wynik otworzyły koszalinianki, które skutecznie wykorzystały swoją sytuację rzutową. O tym, że żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, świadczy fakt, iż w 12 minucie spotkania na tablicy wyników widniało 2:3 dla przyjezdnych. Długą część pierwszej połowy żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć rywalowi. Udało się to dopiero gnieźniankom, które wyszły na dwupunktowe prowadzenie w 29 minucie spotkania. Gospodynie utrzymały ten stan rzeczy, schodząc do szatni z minimalnym prowadzeniem 11:9. Warto podkreślić, iż pierwsza połowa została zakończona fantastycznym trafieniem zawodniczki z numerem 46 – Magdaleny Nurskiej.

Pszczoły w drugą połowę „wleciały” z przytupem, wypracowując sobie czteropunktową przewagę nad koszaliniankami (14:10, 35’). Biało-zielone nie zamierzały odpuszczać i zminimalizowały swoje straty do jednej bramki (15:14, 40’). Od tego momentu gospodynie spotkania zaczęły dominować przebieg rywalizacji. Szybko powróciły na czteropunktowe prowadzenie, kontrolując wynik. Koszalinianki próbowały gonić beniaminka PGNiG Superligi Kobiet, ale bezskutecznie. Ostatecznie MKS PR URBIS Gniezno dopisał na swoje konto cenne trzy punkty, które umacniają zespół na pozycji ze spokojnym utrzymaniem w lidze.

Najlepszą zawodniczką spotkania w drużynie Młynów Stoisław Koszalin została wybrana Anna Mączka, a nagrodę MVP tego pojedynku otrzymała zawodniczka gnieźnieńskich Pszczół – Milena Kaczmarek.

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Cieślak – Łęgowska (8), Nurska (6), Kaczmarek (3), Matysek (3), Kasprowiak (2), Kuriata (2), Guziewicz (1), Świerżewska (1), Siwka, Giszczyńska, Chojnacka, Schlabs, Tanaś, Hartman.

Młyny Stoisław Koszalin: Filończuk, Zimny, Nowicka – Mączka (8), Kubisova (4), Lipok (3), Bayrak (3), Zaleśny (3), Urbaniak (1), Choromańska (1), Jura, Reichel, Szynkaruk, Kowalik, Rycharska, Żmijewska.