|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

MKS PR wkracza w decydującą fazę

PGNiG Superliga Kobiet wkracza w ostatnią fazę rozgrywek. W niej MKS PR URBIS Gniezno, powalczy w grupie spadkowej, a pierwszym rywalem drużyny będzie ekipa z Koszalina.

Beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, rundę zasadniczą skończył na 8. pozycji z dorobkiem 17 punktów. Przed gnieźniankami arcyważne zadanie, aby powalczyć o zajęcie miejsca, które da im pewne utrzymanie w lidze.

W nadchodzącym sobotnim spotkaniu, MKS PR URBIS Gniezno podejmie u siebie Młyny Stoisław Koszalin. W tabeli zespoły dzielą tylko 2 punkty. Fani gnieźnieńskich Pszczół z pewnością pamiętają ostatnie starcie tych ekip. Wówczas do Pierwszej Stolicy Polski przyjechały szczypiornistki z Koszalina.

Tamten pojedynek był niezwykle zacięty. Żadna z drużyn nie odstawała wyraźnie od drugiej. Świadczy o tym fakt, iż wynik w pierwszej połowie oscylował w granicy jednego punktu przewagi, z lekką korzyścią dla koszalinianek. Ostatecznie po 30 minutach gry na tablicy wyników widniało 15:14 dla Gniezna. W drugiej części meczu, przyjezdnym udało się odskoczyć gnieźniankom na trzypunktowe prowadzenie (19:22, 44’). Jednakże ostatnie 5 minut spotkania to popis gospodyń, które rzuciły się w szaleńczą pogoń za swoimi rywalkami (22:26, 55’). Dużo nie brakowało, aby po raz kolejny w tym sezonie ujrzeć rzuty karne przy Sportowej 3. Pszczoły na niecałą minutę przed końcem spotkania doprowadziły do remisu (27:27, 60’). Mimo to, zwycięską i ostatnią bramkę w tym meczu na kilka sekund przed końcem rzuciła Hanna Rycharska. Zawodniczki z Gniezna próbowały jeszcze wyrównać stan pojedynku, lecz się to nie udało.

Na temat nadchodzącego starcia wypowiedziała się rozgrywająca ekipy z Gniezna – Justyna Świerżewska: „Zaczynamy teraz bardzo ważną dla nas fazę rozgrywek. Każdy punkt jest istotny i damy z siebie wszystko, aby z każdego meczu wyciągnąć jak najwięcej. Koszalin to zespół dobrze przez nas znany. Mimo tego, że w początkowej fazie rozgrywek mecze nie poszły po naszej myśli to na tym etapie mamy szansę się zrewanżować. Sobotnie spotkanie jest dla nas ważne, a my jesteśmy w pełni skoncentrowane oraz zmotywowane, by wynieść z niego trzy punkty.”

Z pewnością można oczekiwać, iż spotkanie w Gnieźnie przyniesie wiele emocji. Zmierzą się bowiem drużyny, które chcą zapewnić sobie spokojnie utrzymanie w PGNiG Superlidze Kobiet.

Mecz odbędzie się 11 marca o godzinie 18:00, w hali im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej 3 w Gnieźnie. Transmisję spotkania będzie można śledzić w serwisie Emocje.tv