|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Horror zakończony zwycięstwem gości. MKS PR Urbis Gniezno przegrywa z Młynami Stoisław Koszalin

Jak zwykle komplet publiczności zgromadził się w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Przybyli kibice obejrzeli jeden z najbardziej zaciętych meczów w tym sezonie. Praktycznie do ostatniej minuty żadna z drużyn nie mogła być pewna zwycięstwa. Końcówka tego spotkania padła jednak łupem drużyny gości. MKS PR Urbis Gniezno kontra Młyny Stoisław Koszalin 27:28.

Przed spotkaniem było wiadome, że na parkiecie nie zabraknie ostrej walki. Obie, sąsiadujące w tabeli PGNiG Superligi drużyny mają apetyt na awans do pierwszej szóstki. Przedmeczowe założenia sprawdziły się już w pierwszej połowie. Prowadzenie zmieniało się nadzwyczaj często. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi większej niż dwie bramki. Po obu stronach boiska nie brakowało błędów. Dobrze spisywały się bramkarki, Natalia Filończuk w Koszalinie oraz Dominika Hoffmann w Gnieźnie. Nie brakowało dwuminutowych kar i rzutów karnych. Jak zwykle w gronie „Pszczółek” dobrze spisywała się Monika Łęgowska, która mogła liczyć na wsparcie Justyny Świerżewskiej i Oliwii Kuriaty. Po przeciwnej stronie należy wyróżnić postawę Anny Mączki, która została uznana najlepszą zawodniczką swojej drużyny.

Druga połowa to także świetna postawa obu bramkarek, choć należy uznać, że wręcz koncert zagrała Natalia Filończuk, która stawała na drodze wszystkim snajperkom MKS-u. Horror rozegrał się w końcówce meczu. Koszalinianki potrafiły osiągnąć czterobramkową przewagę. Miejscowym udało się doprowadzić do remisu. Na 30 sekund przed końcem, na tablicy wyników widniał wynik 27:27. Ostatnia akcja to skuteczny atak gości, które wyrwały zwycięstwo i wyjechały z Gniezna z trzema punktami.

MKS PR URBIS Gniezno: Hoffmann, Konieczna – Łęgowska (9), Nurska (6), Hartman (4), Świerżewska (4), Kuriata (3), Matysek (1), Kasprowiak, Siwka, Bartkowiak, Chojnacka, Widuch, Kaczmarek, Guziewicz, Giszczyńska

Młyny Stoisław Koszalin: Filończuk, Nowicka, Zimny – Mączka (7), Urbaniak (5), Bayrak (3), Zaleśny (3), Choromańska (3), Rycharska (2), Żmijewska (2), Kubisova (1), Kowalik (1), Lipok (1), Jura, Reichel, Szynkaruk