Jesteś tutaj:Kultura Nowy Rok, nowe literackie podróże
czwartek, 12 stycznia 2017 08:32

Nowy Rok, nowe literackie podróże

 
Nowy Rok, nowe literackie podróże fot. nadesłane

Nowy Rok to nowe wyzwania. Dla członków Klubu Dyskusji o Książce to nowe wyzwania czytelnicze. Zaczynamy, chyba dość zaskakująco, od wydanej w 1981 roku powieści Waldemara Łysiaka"Flet z mandragory".

Waldemar Łysiak to jeden z najbardziej poczytnych współczesnych autorów polskich. Żaden nowo wydany tytuł, nie umknie uwadze fanów jego pisarstwa. Jest to również jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci bieżącej sceny publicystyczno-politycznej. Nietuzinkowe wykształcenie: studia na 000173201000Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej (architektura), na Uniwerstecie Rzymskim (historia sztuki) a także w Międzynarodowym Centrum Studiów nad Ochroną i Konserwacją Zabytków w Rzymie oraz zamiłowanie do postaci Napoleona to jedynie skromny wstęp jaki można nakreślić mówiąc o Łysiaku.

O jego twórczości, w odniesieniu do powieści "Flet z mandragory" porozmawiamy we wtorek 24 stycznia o godz. 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15. Tych, którzy zechcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami zapraszamy na spotkanie.

Źródło: Magdalena Karpińska, kustosz BPMG

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane