Jesteś tutaj:Kultura Rekordowe „Jelonki” dla domu dziecka
sobota, 07 stycznia 2017 12:58

Rekordowe „Jelonki” dla domu dziecka

 
Rekordowe „Jelonki” dla domu dziecka fot. Rafał Wichniewicz

Ponad 10 tysięcy złotych udało się zebrać w trakcie piątkowej imprezy charytatywnej „Zimowe Jelonki”, która odbyła się w Klubie Muzycznym „Młyn”.

Była to już kolejna odsłona wydarzenia, organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Jelonka Rogacza, w trakcie którego zbierane były środki na Zespół Placówek Wsparcia Rodziny w Trzemesznie.

W trakcie imprezy na scenie gościnnego klubu pojawiły się grupy muzyczne: Solution, The Black Bones oraz Nocne Taxi, a po północy zagrał także DJ Alfred. W przerwach pomiędzy zespołami odbyły się aukcje, w trakcie których sprzedawano mniej lub bardziej poważne fanty – wśród nich było m.in. miniaturka dzwonu z Ostrowa Lednickiego od senatora Roberta Gawła, pióro, którym prezydent Tomasz Budasz podpisał porozumienie klubów tworząc MKS Mieszko Gniezno, koszulka vlogera Wiesława Wszywki, najnowszy przewodnik po Powiecie Gnieźnieńskim od Starostwa Powiatowego, wejściówki na Luxfest oraz płyty Michała Wiśniewskiego, Luxtorpedy czy 52 Dębiec z podpisami muzyków, a także koszulka Realu Madryt z autografami zawodników od polskiego fanklubu zespołu Aguila Blanca. Ten ostatni fant cieszył się największym „wzięciem”, a dowodem tego była zażarta licytacja, która zakończyła się sprzedażą za 1800 złotych! W sumie w trakcie całego wydarzenia „Jelonkom” udało się zebrać do puszki 10 tysięcy złotych, co jest niewątpliwym rekordem wszystkich edycji imprezy.

Za wsparcie, jakie okazywane jest trzemeszeńskiej placówce, podziękowała jej dyrektorka - Elżbieta Jasek. Środki, które zostaną przekazane podopiecznym Domu Dziecka, pozwolą im na wspólny wyjazd w góry, co jest dla nich szczególnie ważne w ich trudnej sytuacji życiowej. Uczestnikom imprezy został także zaprezentowany film, na którym pokazano, jak dzieci wykorzystały środki przekazane z poprzednich edycji imprezy. Ponadto właścicielowi „Młyna” Piotrowi Żelazowskiemu wręczono pamiątkowy plakat, któremu tym samym podziękowano za gościnę i wsparcie, jakie okazuje przy organizacji tego wydarzenia. 

W trakcie wydarzenia zebrano także kilka par okularów, które zostaną przekazane dla dzieci z Afryki

7 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane