Jesteś tutaj:Kultura Filmowe rymowanki
niedziela, 06 listopada 2016 18:09

Filmowe rymowanki

 
Filmowe rymowanki fot. nadesłane

Dzieci często oglądają  bajki i filmy, ale nie wiedzą , jak one powstają, jacy ludzie je tworzą i co każdy z nich robi, żeby film powstał.

Swoistym przewodnikiem dla najmłodszych, po świecie pojęć i zagadnień filmowych, okazała się pozycja pt: "Filmowe rymowanki" Grażyny Adamowicz-Grzyb. Atutem książki jest to, że rozwija wyobraźnię i pozwala "wkręcić" się w świat filmu. Ułatwia wytworzenie sobie własnego obrazu w głowie i daje możliwość stworzenia  osobistego pojęcia wizualnego.

Z książką można było się zapoznać podczas imprezy bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta  Gniezna podczas X Festiwalu Filmowego Offeliada. Uczniowie szkół podstawowych nr 2 i 5 poznawali język filmu poprzez adaptacje filmowe znanych baśni i powieści.  W filmowe i  literackie gwiazdy wcielili się  ich nieco  starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Przybyły na spotkanie, dyrektor gnieźnieńskiej książnicy, Janusz Ambroży zachęcił dzieci zarówno do oglądania filmów, jak i czytania książek, zwłaszcza z rodzicami. Bowiem wychowanie aktywnego odbiorcy filmu oznacza wychowanie aktywnego, wrażliwego człowieka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane