poniedziałek, 07 marca 2016 14:21

Powrót do wydarzeń sprzed 37 lat

 
Powrót do wydarzeń sprzed 37 lat zdjęcie nadesłane

We wtorkowe popołudnie w galerii Stowarzyszenia Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego "Promyk" przy ul. Sobiskiego, otwarta zostanie wyjątkowa wystawa.

Wernisaż, który zaplanowany został na 8 marca o godzinie 13:00, dotyczyć będzie prac fotograficznych kilku gnieźnian. W fotografii Zdzisława Stoltmana, Macieja Frankowskiego i Henryka Maćkowiaka, znaleźć będzie można reportaż wydarzeń sprzed 37 lat - pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski, a w przypadku wystawy - do Gniezna. Wspomnieni fotografowie 3 czerwca 1979 roku chwycili za aparaty i uwiecznili to historyczne wydarzenie, które było jednym z najważniejszych punktów tej wizyty.

Wystawa organizowana jest z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski i dedykowana ojcu Janowi Górze - twórcy Chrzcielnicy Polski na Polach Lednickich.

Wystawa zostanie otwarta 8 marca o godzinie 13:00 w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Sobieskiego 20 - budynek pokoszarowy, wejście od strony dziedzińca, niedaleko warsztatów ZSP nr 4.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane