Jesteś tutaj:Kultura Muzeum motocykli otwarte!
sobota, 14 listopada 2015 18:58

Muzeum motocykli otwarte!

 

To chwila na którą czekaliśmy od wielu lat - mówił współzałożyciel Muzeum Zabytków Kultury Technicznej, które 14 listopada zostało oficjalnie otwarte.

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie to dzieło, które jest wspólnym sukcesem kilku osób przynależących do Stowarzyszenia ClassiC Gniezno. Klub Motocykli Zabytkowych ClassiC Gniezno powstał w 1992 roku. Spotkali się na gnieźnieńskim rynku i, jak mówią, ruszyli w motocyklowy szlak. Wtedy też powstała decyzja o założeniu klubu i działania na rzecz ratowania motocykli zabytkowych. Ostatecznym efektem tych działań jest nowo otwarte muzeum, które swoją siedzibę ma przy ul. Wrzesińskiej 49b/4.

Działania grupy mogą być już znane mieszkańcom Gniezna, gdyż Stowarzyszenie ClassiC uczestniczyło w wielu imprezach organizowanych przez miasto. Swoje wystawy mieli też w Miejskim Ośrodku Kultury. - Dzisiaj stoimy przed salami, które otrzymaliśmy od Miasta Gniezna, za co bardzo dziękujemy. Co prawda ja - jako jeden z większych entuzjastów tego pomysłu - kiedy tutaj wszedłem i zobaczyłem kapiące dachy i poczułem zapach długo niewietrzonych pomieszczeń to jako pierwszy zwątpiłem, że uda nam się doprowadzić te pomieszczenia do porządku i zrobić w nich muzeum. Dzięki moim przyjaciołom i zaangażowaniu udało się te pomieszczenia wyremontować i dziś będziemy mogli prezentować w nim eksponaty - mówił współzałożyciel muzeum Przemysław Osiński. Budynek od miasta został pozyskany w roku 2013 i od tego czasu trwały intensywne prace, które doprowadziły do otwarcia Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie.

Założyciele placówki chcą pokazywać różne wystawy, które będą pojawiać się cyklicznie. Na początek zaprezentowali trzy: legendarne motocykle "Sokół", wystawę pod tytułem "co kryje rdza", czyli zestawienie motocykli przed i po remoncie oraz kolekcję zabytkowych telefonów.

Założyciele muzeum oprowadzili gości po wystawach, opowiadając przy tym o każdym obiekcie i jego wyjątkowej historii. Podkreślali, że muzeum nie mogłoby zostać otwarte w tak krótkim czasie, gdyby nie wsparcie wielu sponsorów i ludzi zaangażowanych w powstanie instytucji.

W niedzielę 15 listopada Muzeum Zabytków Kultury Technicznej zaprasza na Drzwi Otwarte, które potrwają od godziny 11:00 do 17:00.

3 komentarzy

 • Link do komentarza wielbiciel klasycznych motocykli niedziela, 15 listopada 2015 21:49 napisane przez wielbiciel klasycznych motocykli

  Piękna robota, jedynie twarz budasza jest nie na miejscu :)

 • Link do komentarza prosport sobota, 14 listopada 2015 22:17 napisane przez prosport

  Brawo! Nie umiem lepiej zareagowac na fptografie. Serdeczne dzieki za zaangażowanie ludzi, którzy współtworzyli. Takiego obiektu brakowało. Jutro będę a linka rozsyłam za moment. Gratuluję i proszę o jeszcze.
  mieszkaniec -łopata, miotła, wiadro i do prac ręcznych. Mniej nienawisci człowieku.

 • Link do komentarza mieszkniec sobota, 14 listopada 2015 19:53 napisane przez mieszkniec

  budasz to znowu nie twoja zasługa !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane