Jesteś tutaj:Kultura Wakacyjna Teatralnia na Rynku
środa, 29 lipca 2015 18:19

Wakacyjna Teatralnia na Rynku

 

Jeszcze do końca miesiąca na gnieźnieńskim Rynku trwają warsztaty teatralne przeprowadzane przez Teatr G@J.

Teatr G@J przeprowadzał w naszym mieście już wiele, nie tylko teatralnych akcji. Teraz uczy tych najmłodszych... tworzenia aktorskiej sztuki.

Zajęcia zorganizowane są w szczególności dla dzieci i młodzieży, gdyż oprócz zajęć typowo teatralnych w programie przewidziane są między innymi ćwiczenia dykcji i ruchu scenicznego, praca z konkretnymi tekstami, budowanie scenografii czy tworzenie kostiumów z łatwo dostępnych materiałów. – Chcemy się tym sposobem włączyć w obchody Koronacji Królewskiej i to jest taka nasza cegiełka do tego, aby ten Rynek ożywić i przed wszystkim dać dzieciakom trochę frajdy, wyciągnąć ich sprzed komputerów i pokazać, że można zrobić coś innego – mówił nauczyciel z Teatru G@J, Łukasz Muciok.

Podczas zajęć najmłodsi od podstaw przygotowywali przedstawienie, czyli rozdzielały rolę, a potem przygotowywały do nich kreację sceniczną. – Próbujemy najmłodszych oswoić z teatrem. Sami robią kostiumy i scenografię, a pod koniec wystawiamy sztukę – mówi.

Warsztaty wakacyjne będą odbywać się do 31 lipca na rynku w godzinach od 11.00 do 13.00 i od 15.00 do 17.00.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane