Jesteś tutaj:Kultura Czym jest wena?
poniedziałek, 13 lipca 2015 13:34

Czym jest wena?

 

Na takie pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy warsztatów „Produkcja we(ł)ny twórczej”. Okazuje się, że to zagadnienie trudno opisać, znacznie łatwiej jest je zobrazować.

Warsztaty były kolejnym elementem Królewskiego Festiwalu Artystycznego, a ich pomysłodawczynią była Elżbieta Binkowska. Na początku warsztatów kilka osób opowiedziało jak odbierają wenę twórczą, kiedy się pojawia, co jest szczególnym bodźcem, który ją uwalnia. Były tez osoby, które nie potrafiły nazwać jej słowami.

Sama Elżbieta Binkowska mówiła jak wygląda to z naukowego punktu widzenia, jednak najlepiej jest to sprawdzić w praktyce. Uczestnicy mieli do dyspozycji szereg materiałów i przestrzeń Rynku, by w artystyczny sposób wyrazić siebie i swoje inspiracje. Tym sposobem powstały bardzo osobliwe dzieła, które uczyniły Rynek miejscem kolorowym, innym i roztańczonym.

Warsztaty pokazują, że tworzyć może każdy. Istnieje wiele technik, które mieszczą się w wymierzę artystycznym. Sztuka to nie tylko malarstwo, przez nią wyrażamy siebie, wyrzucamy swoje emocje, bardzo często okazuje się, że są one czytelne nie tylko dla artysty.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Mati wtorek, 14 lipca 2015 11:43 napisane przez Mati

  Niech ci marudzący sami coś zorganizują, co przyciągnie ludzi na Rynek, a potem dopiero komentują;)

 • Link do komentarza eeeeee wtorek, 14 lipca 2015 11:24 napisane przez eeeeee

  na pierogi więcej ludzi przychodziło

 • Link do komentarza Art wtorek, 14 lipca 2015 10:43 napisane przez Art

  Żal dupę ściska, że coś się dzieje nie? :D

 • Link do komentarza Bronek Skowronek poniedziałek, 13 lipca 2015 23:52 napisane przez Bronek Skowronek

  Na pewno za tej władzy nie ma się czego dobrego spodziewać.To już przesądzone. Szkoda miasta, szkoda mieszkańców. Ale sami sobie zgotowali ten los.

 • Link do komentarza waldi poniedziałek, 13 lipca 2015 22:32 napisane przez waldi

  Ożywienie nie tylko Rynku ale i całego miasta nastąpi jak mieszkańcy będą mieli pracę i godne pensje, takie przynajmniej na poziomie tych kilku nowych zatrudnionych w UM i tych kilku co już tam pracują od czasów poprzednika a dziwnym trafem teraz też pensje im nieźle wzrosły

 • Link do komentarza Włodas poniedziałek, 13 lipca 2015 21:34 napisane przez Włodas

  Parę osób na krzyż i to się nazywa ożywienie Rynku???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane