Jesteś tutaj:Kultura Kto podpali miasto?
piątek, 10 lipca 2015 17:12

Kto podpali miasto?

 

W niedzielę 12 lipca odbędzie się druga edycja muzycznego festiwalu ulicznego Miasto Płonie, który upamiętniać ma wydarzenia historyczne, jakimi były pożary naszego miasta.  

Pożary Gniezna, w tym ostatni z 1819 roku, w istotnym stopniu wpłynęły na kształt współczesnego Gniezna. „Miasto Płonie” organizowane w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego przez Gnieźnieński Fyrtel i Stowarzyszenie Ośla Ławka w muzyczny sposób chce upamiętnić te wydarzenia. Z tego powodu zaprosili do udziału gnieźnieńskich (i nie tylko) muzyków, którzy w różnych częściach centrum wypełnią melodiami ulice, place, bramy i podwórka miejskie: - Rozumiejąc nieco przewrotnie nazwę wydarzenia, chcemy „podpalić” miasto muzyką – wykonywaną w różny sposób, na różnych instrumentach i przy różnych umiejętnościach. Miasto ma zapłonąć melodią - piszą organizatorzy. 

Program wydarzenia:

15:00 Moonhead i przyjaciele – Rynek
15:30 Dj Bulma – MOK, ul. Łubieńskiego
16:00 Stashkov – White Taste, ul. Sobieskiego
16:30 Iga Bogucka – Misz Masz
17:00 Dj Shaman Emaho i M.S.Z. oraz przyjaciele, ul. Farna
17:30 Marcin Dominiczak – Plac przy Teatrze im. A. Fredry
18:00 Smyczkowe Trio – Pizzeria Retro, ul. Tumska
18:30 Marcin Pietruszewski – ul. Mieszka I 11
19:00 Cukier Puder – Restauracja Gwarna, Deptak
19:30 RasTi PM – MOK, ul. Łubieńskiego
20:00 Siksa – CK Szuflada, ul. Moniuszki
20:30 OŁ! - Misz Masz, ul. Tumska

Więcej informacji o wydarzeniu Miasto Płonie znaleźć można na stronie facebokowej: Miasto Płonie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane