piątek, 15 maja 2015 15:40

Powrót do minionych Dni

 

„Powtórkę z rozrywki” zaprezentowano w Miejskim Ośrodku Kultury. Otwarta została wystawa zdjęć Jerzego Andrzejewskiego, wspominająca poprzednie Dni Gniezna.

W galerii zdjęć wszyscy oglądający mogli powrócić do minionych edycji imprezy, odbywających się w ciągu ostatniej dekady. Pomysł otwarcia tegorocznej imprezy, narodził się przypadkiem, a sam autor miał ciężki orzech do zgryzienia. Fotografie, które zaprezentowane są w Dużej Galerii MOK, musiał wybrać z kilkudziesięciu tysięcy zdjęć.

Czasem się wraca do tych zdjęć, kiedy ktoś czegoś potrzebuje do publikacji, do jakiegoś wydawnictwa i muszę przyznać, że po latach niektóre fotografie były dla mnie samego pewnym odkryciem. Z każdej takiej imprezy są setki zdjęć i tak oglądając minione edycje, jakoś inaczej się to odbiera - przyznał Jerzy Andrzejewski. Jak dodał, z pierwszej selekcji wybrał 500 zdjęć, a po kolejnych „eliminacjach” i układaniu wystawy według określonej tematyki, udało się ich zebrać kilkadziesiąt. Teraz, wydrukowane w dużym formacie, prezentują wszystkie najważniejsze punkty minionych imprez.

Na wernisażu, na którym oczywiście byli obecni liczni gnieźnieńscy fotografowie (i nie tylko), nie zabrakło licznych podziękowań i gratulacji, kierowanych do autora zdjęć. Warto wybrać się na wystawę, chociażby dla samych wspomnień. Na fotografiach nie brakuje ujęć gwiazd, które odwiedziły Gniezno, ale także i mieszkańców, którzy obecni byli na tych koncertach. Stąd każdy ma szansę nie tylko wspomnieć poprzednie edycje, ale także poszukać siebie na fotografiach. 

1 komentarz

  • Link do komentarza lenin piątek, 15 maja 2015 21:31 napisane przez lenin

    Gratulacje dla bohatera wieczoru. Ale czerwono na tej sali, aż bije po oczach!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane