Jesteś tutaj:Kultura Dni Gniezna i nie tylko
środa, 06 maja 2015 17:50

Dni Gniezna i nie tylko

 

Dni Gniezna zaczynają się 15 maja. Miejski Ośrodek Kultury przyłącza się do organizacji tej imprezy wystawą i Kalejdoskopem Talentów.

W czwartek 14 maja o godzinie 18:00 w Dużej Galerii MOK-u zostanie otwarta wystawa zdjęć Jerzego Andrzejewskiego. Jest to znany dokumentalista rożnego rodzaju imprez kulturalnych i uroczystości jakie dzieją się w Gnieźnie. W wigilię Dni Gniezna będzie można na wystawię zobaczyć jego fotografię sprzed ostatnich dziesięciu lat. - Jest to człowiek doskonale w Gnieźnie znany. Od 1968 roku fotografuje zawodowo. Jest znany szczególnie dlatego, że pokochał to miasto i jest na wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które dzieją się w naszym mieście. Dzięki niemu mamy świetną dokumentację, którą można przeliczać w dziesiątkach tysięcy zdjęć. Dlatego też trudno było wybrać fotografię do tej wystawy, których ostatecznie jest ok. 60 - mówiła kuratorka wystawy Iwona Wiśniewska.

Wystawa zostanie podzielona na dwie części. W dużej galerii zostaną zaprezentowane portrety znanych wykonawców, którzy zagościli w Gnieźnie. Przed Galerią będzie reportaż, czyli fotografie wykonawców bardziej prywatnie. - Wybór został zawężony do zdjęć w technologii cyfrowej i do pewnej grupy fotografii. Temat wbrew pozorom jest trudny i obszerny. To fotografie powinny nam coś powiedzieć i czekam ewentualnie na komentarz od widzów do prezentowanych fotografii - mówi Jerzy Andrzejewski.

Podczas Dni Gniezna 15 maja zaprezentują się także finaliści tegorocznego Kalejdoskopu Talentów, których w tym roku jest jedenaścioro i są wśród nich sami wokaliści. Jedną z nich jest Julia Kaczmarek, która wykona piosenkę „o mnie się nie martw” w interpretacji wokalistki Margaret, którą także będzie można zobaczyć podczas Dni Gniezna.

Tydzień później, bo w sobotę 23 maja o godzinie 19:00 na zielonym zapleczu MOK-u wystąpi zespół Solution oraz Blues Ferajna. - Doszliśmy do wniosku, że mało bluesa jest w Gnieźnie, postanowiliśmy to zmienić. Dlatego zagra zespół złożony z młodych muzyków Solution oraz zespół z Kalisza Blues Ferajna. Jest to duet dwóch multiinstrumentalistów Grzegorza „Olka Bluesa” Olejnika oraz Tomasza Hermana. Są to bardzo znane osoby w środowisku bluesowym – mówił Andrzej Janka z zespołu Zagrali i Poszli. Bilety na koncert w przedsprzedaży kosztują 10 złotych w dniu koncertu 15.

1 komentarz

  • Link do komentarza Gienio środa, 06 maja 2015 22:58 napisane przez Gienio

    Moja noga w MOKu pod nowym kierownictwem nie postanie. Trudno, wytrzymam 4 lata!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane