Jesteś tutaj:Kultura „Lokalne szarpidruty” wystąpiły w piątkowy wieczór
sobota, 13 sierpnia 2022 11:36

„Lokalne szarpidruty” wystąpiły w piątkowy wieczór

 
„Lokalne szarpidruty” wystąpiły w piątkowy wieczór źródło: MOK

Trzy zespoły, które są mniej lub bardziej znane miejscowej publiczności, a postanowiły się zaprezentować ze swoją twórczością, wystąpiły na dziedzińcu Starego Ratusza.

Wszystko w ramach Weekendu Grajków Ulicznych, który zainaugurowany został w piątkowy wieczór. Ta cykliczna impreza, odbywająca się w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego, swojego pełnego wymiaru nabierze w sobotnie popołudnie, kiedy w centrum Gniezna pojawią się uliczni grajkowie. 

Zanim jednak po chodnikowych płytach rozejdą się melodie wygrywane przez muzyków, odbył się Wieczór Lokalnych Szarpidrutów. W ramach tej inicjatywy KFA, na dziedzińcu Starego Ratusza zaprezentowały się trzy zespoły, które działają dłużej lub krócej, ale mają na swoim koncie pewien dorobek muzyczny (nie zawsze swój, ale we własnej aranżacji). To, oraz ich znajomości sprawiają, że zapowiedź występu artystów przyciągnęła swoją publikę oraz tych, których zachęciły brzmienia wydobywające się z bramy przy ul. Rzeźnickiej. 

W piątkowy wieczór na scenie zaprezentował się projekt "Na wypasie" z autorskimi coverami, a następnie miało miejsce mocne i głośne uderzenie grupy Hanz Bonanza, od których zatrzęsły się mury starego z nazwy, ale i tak historycznie nowego ratusza. Tuż po nich, na zwieńczenie, pojawił się zespół Mental Cat z akustycznymi aranżacjami Maanamu. 

źródło zdjęć: MOK

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane