Jesteś tutaj:Kultura Weekendowe koncerty w Latarni na Wenei
czwartek, 04 sierpnia 2022 07:43

Weekendowe koncerty w Latarni na Wenei

  mn
Weekendowe koncerty w Latarni na Wenei zdjęcie nadesłane

Latarnia na Wenei zaprasza na koncerty, które zostały zaplanowane na najbliższy weekend - wstęp na wszystkie jest wolny.

Latarnia na Wenei czyli plenerowy, letni dom kultury przy jeziorze Jelonek (Wenecja) zaprasza na koncert artystki z Ukrainy, która porusza się po różnych gatunkach muzycznych – od rapu, przez spoken word, po grę na skrzypcach z nowoczesnymi efektami. Koncert odbędzie się w piątek 1 lipca o godz. 19.00, a tego wieczoru zagra dla Was jeszcze młody gnieźnieński skład rapowy. 

Latarnia zaprasza tego dnia na... aż dwa koncerty oscylujące wokół rapu i poezji! Na letniej scenie wystąpią: SVET (Ukraina) oraz Magik Dyspozytor, kochambezn0, MERIT (Gniezno, PL). SVET to poetka, raperka, performerka i skrzypaczka z getta w Donbasu oraz producent z Warszawy Illa Maze. SVET tłumaczy się jako światło: „Światło sprzyja wzrostowi ziarna. Światło sugeruje, że rozpoczął się nowy dzień. Światło może zarówno ogrzać, jak i oślepić” – tak o sobie mówi sama artystka.

Zaraz po niej wystąpią: Magik Dyspozytor + kochambezn0 + MERIT — ekipa z Gniezna, która wyrobi Wam wysoką tolerancję na hałas - jak mówią w jednym ze swoich bangerów. Dla lubiących mocny tekst i przester - very true.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Biennale na Wenecji" dofinansowanego z budżetu Miasta Gniezna oraz Fundacji PZU.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane