Jesteś tutaj:Kultura Poznańskie Słowiki wystąpiły w katedrze
sobota, 25 czerwca 2022 20:26

Poznańskie Słowiki wystąpiły w katedrze

 

W sobotni wieczór w murach katedry gnieźnieńskiej wystąpił znany chór Poznańskie Słowiki. Zespół wystąpił w ramach kolejnej edycji Koncertu Prymasowskiego. 

Tradycją w kulturalnym kalendarzu wydarzeń Gniezna, związaną z muzyką poważną, stały się koncerty odbywające się co roku w bazylice na Wzgórzu Lecha. W tym roku mury świątyni ponownie swoim śpiewem wypełnił Chór Chłopięcy i Męski Filharmoni Poznańskiej "Poznańskie Słowiki".

Artyści, zanim pojawili się przed publicznością zgromadzoną w głównej nawie, w bocznej, obok pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego odśpiewali Bogurodzicę. Następnie, już powitawszy się ze słuchaczami, wykonali liczne utwory różnych twórców, tworzących od odrodzenia aż po klasycyzm, a wśród nich m.in. Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomułki, Jana Sebastiana Bacha czy Wolfganga Aamadeusza Mozarta. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Gnieźnianka poniedziałek, 27 czerwca 2022 19:16 napisane przez Gnieźnianka

    Szkoda że o ich wystąpie nie było w Gnieźnie słychać .
    Wiele osób by z pewnością poszło posłuchać w tym i ja gdybym wiedziała o koncercie .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane