Jesteś tutaj:Kultura Muzyczny duet wybrzmiał w amfiteatrze eSTeDe
sobota, 28 maja 2022 09:17

Muzyczny duet wybrzmiał w amfiteatrze eSTeDe

 

Zwieńczeniem kolejnego dnia tegorocznej edycji Festiwalu Wyobraźni był występ wyjątkowych artystów, którzy w skali swojej twórczości od niedawna realizują wspólny projekt.

Wojciecha Waglewskiego wielu gnieźnianom nie trzeba było specjalnie przedstawiać, bowiem jako lider Voo Voo w Pierwszej Stolicy Polski bywał już nie raz, ale niekiedy też w ramach innych projektów muzycznych. Tym razem od pewnego czasu realizuje kolejny razem z Kasai. Pod tym pseudonimem występuje Kasia Piszek - pianistka, kompozytorka i wokalistka, która ma już sporo dokonań muzycznych. Ich artystyczna inicjatywa jest efektem współpracy, która przerodziła się w duet Waglewski & Kasai. Razem pracowali przy projektach „Waglewski Gra-Żonie” i „Anawa 2020”, a bezpośrednim impulsem do wspólnego grania był występ dla Radia 357.

Muzycy przybyli do Gniezna, by zaprezentować dorobek tej współpracy, w której zarówno twórczość Waglewskiego, jak i Kasai nabiera nowego wymiaru. Mimo ryzyka niepogody, które pojawiło się krótko przed koncertem oraz dojmującego chłodu, w amfiteatrze CK eSTeDe pojawiła się spora grupa widzów, a wręcz można powiedzieć koneserów dobrej muzyki. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane