Jesteś tutaj:Kultura Występ chóru ze Skopje już w czwartek
wtorek, 17 maja 2022 10:21

Występ chóru ze Skopje już w czwartek

  mn
Występ chóru ze Skopje już w czwartek źródło: MOK

W najbliższy czwartek o 19:00 w katedrze, w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Univesitas Cantat wystąpi Chór Dragan Szuplewski Uniwersytetu św. Cyryla i Metodego w Skopje.

Oprócz regularności koncertowej w Macedonii Północnej, chór bierze udział w wielu wspólnych projektach z innymi zespołami Wydziału Muzycznego oraz występuje na festiwalach takich jak "May Opera Evenings", "Interfest", "Ohrid Summer Festival i innych.

Zespół posiada bogaty i różnorodny repertuar obejmujący okres od renesansu do muzyki współczesnej. Chór wykonuje zarówno utwory a cappella, jak i utwory wokalno-instrumentalne.

Pod kierownictwem prof. Sascho Tatarczewskiego zespół ugruntował swoją pozycję na arenie międzynarodowej, zdobywając najwyższe laury na międzynarodowych konkursach chóralnych min. w Polsce, Włoszech, Bułgarii i Francji. Zapraszamy! Wstęp wolny!

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek wtorek, 17 maja 2022 22:45 napisane przez Marek

    Dzień koncertu nie jest najlepszy bo w środku tygodnia, kiedy większość Gnieźnian regeneruje siły, by w piątek dać jeszcze coś z siebie w pracy. Ale może nie pracujący już seniorzy zapewnią frekwencję na widowni ( w katedrze) ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane