Jesteś tutaj:Kultura Spore zainteresowanie gminnym kiermaszem wielkanocnym
środa, 13 kwietnia 2022 13:34

Spore zainteresowanie gminnym kiermaszem wielkanocnym

 

Wypieki kół gospodyń wiejskich, lokalne produkty oraz ozdoby świąteczne można było nabyć na kiermaszu wielkanocnym, który zagościł przy Urzędzie Gminy Gniezno.

Zainteresowanie równie duże, co pączkami w Tłusty Czwartek. O ile te ostatnie w tym roku rozeszły się w mgnieniu oka i wielu musiało obejść się ze smakiem, o tyle tym razem dla wszystkich przybyłych na parking Urzędu Gminy czekało sporo towaru przygotowanego przez koła gospodyń wiejskich ze Zdziechowy, Modliszewa, Jankowa Dolnego oraz Strzyżewa Paczkowego.

Była okazja by zakupić m.in. świeże jaja, zakwas na żur, majonez, chrzan, wędzonki, baby, mazurki, ciastka okolicznościowe, baranki z masła, bigos, biały ser, pasztety czy szynki, a także ozdoby wpisujące się w tradycje tych świąt. Wszystko to wykonane własnoręcznie w domowym warsztacie rzemieślniczym lub kuchni. To zapewne sprawiało, że zainteresowanie zakupem było bardzo duże i przyciągnęło wielu zainteresowanych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane