Jesteś tutaj:Kultura Biblioteka zaprasza do skorzystania z „Książki na telefon”
czwartek, 27 stycznia 2022 10:33

Biblioteka zaprasza do skorzystania z „Książki na telefon”

  mn

Książka na telefon to usługa gnieźnieńskiej książnicy przeznaczona dla osób, które samodzielnie nie mogą korzystać z jej księgozbioru.

Dzięki wolontariuszom, którzy od ubiegłego roku mają oficjalną nazwę „Książkowa brać” pozycje z bibliotecznych półek trafiają do czytelniczych domów.

Wystarczy wykonać telefon do placówki Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna położonej najbliżej miejsca zamieszkania zainteresowanego, poinformować o swoich czytelniczych potrzebach i poczekać na wizytę wolontariusza, który odwiedzi nas dostarczając przygotowane książki.

Z usługi nie mogą korzystać czytelnicy, którzy przebywają na kwarantannie lub izolacji oraz z uwagi na chorobę zakaźną panującą w miejscu zamieszkania.

W ubiegłym roku dzięki usłudze dostarczono 1794 książek do 256 domów.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem usługi można znaleźć w zakładce na stronie biblioteki: Działalność ͢ Projekty i inicjatywy ͢ Książka na telefon lub pod numerami telefonu wypożyczalni.

  • Biblioteka Główna, ul. Mieszka I 16 – tel. 61 426 18 44,
  • Filia nr 1, ul. Krucza 3 – tel. 61 426 39 56,
  • Filia nr 2, ul. Staszica 12a – tel. 61 426 40 54,
  • Filia nr 9, os. Orła Białego 18 – tel. 61 426 63 44.
     

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022