Jesteś tutaj:Kultura Ferie w Bibliotece Publicznej
poniedziałek, 17 stycznia 2022 12:27

Ferie w Bibliotece Publicznej

  mn

Od poniedziałku 17 stycznia trwają ferie zimowe. Jest więcej wolnego czasu także na czytanie i wizyty w miejskiej książnicy. Przy okazji tych odwiedzin można skorzystać z propozycji przygotowanych przez bibliotekarki na czas zimowego odpoczynku.

Dokładnie w poniedziałek 17 stycznia Filia nr 2 „Pod sówką” (ul. Staszica 12a) będzie wspominać 140. urodziny twórcy Kubusia Puchatka - Alana Aleksandra Milne. Z tej okazji dla najmłodszych czytelników przygotowano niespodziankę. Dzieci, które w tym dniu odwiedzą placówkę i wypożyczą chociaż jedną książkę otrzymają maskotkę z worka pilnowanego przez samego Misia o Małym Rozumku. Maskotki będą wręczane do momentu wyczerpania zapasów. W ten sposób pluszaki trafią w ręce nowych, kochających właścicieli, a maluchy zostaną zachęcone do wypożyczania i czytania książek. Inicjatywę przygotowano w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Nawiązuje ona do tytułowego bohatera książek Brytyjczyka – misiowej Przytulanki. Ukochana maskotka to bardzo często pierwszy przyjaciel, powiernik tajemnic i pocieszyciel. A kto kiedykolwiek zapodział lub zgubił swojego ulubioną przytulankę, ten wie, jak ciężko pogodzić się z jej zniknięciem.

Styczeń to miesiąc, w którym ważną role odgrywa rodzina, a mówiąc precyzyjniej - dziadkowie. Ich styczniowe święto to okazja do spotkań, na których - oprócz słodkiego kawałka ciasta - są rozmowy i niezwykle ważna, a czasem niedoceniana, obecność. Wnuczki i wnuczków zapraszamy do wspomnianej już Filii nr 2. Tam czekać będą na nich laurki w kształcie serc z cytatami literackimi z książek: "Dom potrzebuje babci w swym wnętrzu" Louisa May Alcott czy „Dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce” nieznanego autora. Pamiętając, o tym jak ważni są dziadkowie, warto im to powiedzieć na przykład za pośrednictwem przygotowanej laurki. Można pójść o krok dalej i zaprosić dziadka i babcię do wspólnego czytania – w tym celu przyda się jakaś książka z biblioteki. Czytanie seniorom i z seniorami wspieramy w ramach Biblioteki Pokoleń pod patronatem akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Po sukcesie zeszłorocznej akcji "Stworki z toaletowej rolki" zorganizowanej w oddziale dziecięcym biblioteki przy Mieszka I 15, postanowiono: czas na kolejną edycję!

Podobnie jak w zeszłym roku, każdy chętny otrzymuje pakiet z materiałami do tworzenia, oczywiście z rolką po papierze toaletowym na czele. Nie narzucamy żadnego tematu! To młodzi twórcy decydują o tym, kim lub czym stanie się ich rolka. W zeszłym roku ta swoboda w tworzeniu świetnie się sprawdziła - wykonane przez młodych artystów dzieła zwracały uwagę różnorodnością i pomysłowością wykonania każdego, tego kto miał okazję ujrzeć ekspozycję. Po zestawy zapraszamy do końca ferii.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022