Jesteś tutaj:Kultura Poznaliśmy laureatów szóstego konkursu literackiego im. Anny Piskurz
piątek, 08 października 2021 15:27

Poznaliśmy laureatów szóstego konkursu literackiego im. Anny Piskurz

 

W piątek odbyła się krótka uroczystość, podczas której nagrodzono tegorocznych laureatów szóstej edycji konkursu, noszącego imię gnieźnieńskiej poetki.

IV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Anny Piskurz, który jest skierowany do młodych twórców, w tym roku przebiegał pod cytatem wziętym z jednej z publikacji poetki "Abyśmy byli jak ta walizka, ciągle gotowi do podróży w siebie". Przed młodymi pisarzami postawiono wyzwanie, by w formie krótkiego opowiadania zawarto wspomnienie z podróży. 

- Można było opisać swoją podróż do innego regionu, na inny kontynent czy innego kraju, ale tak naprawdę wszyscy uczestnicy skupili się na podróży wewnątrz siebie. Były to bardzo ciekawe refleksje - przyznała Anna Gronikowska z Czytelni na Piętrze przy I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie odbyło się wręczenie nagród. Na sam konkurs nadesłano w tym roku sto prac z całego kraju. 

Pierwsze miejsce zajął Paweł Pestka, uczęszczający do IX LO im. Karola Libelta w Poznaniu, drugie miejsce zdobyła Natalia Kaczmarek, ucząca się w V LO im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu, a trzecie przypadło Kamili Pałac chodzącej do V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Ponadto wyróżnienia otrzymała Patrycja Golon z Zespołu Placówek Oświatowych w Sypniewie oraz Ellen Kuźma z I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy.

W skład jury konkursu wszedł Dawid Jung (redaktor naczelny "Zeszytów Poetyckich"), Łucja Dudzińska (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, prezes Fundacji Otwartych Na Twórczość) oraz dr Wojciech Grupiński (Gnieźnieński Klub Literacki MOK). 

Po wręczeniu nagród uczestnicy spotkania obejrzeli także wystawę fotografii, które w ramach warsztatów zostały wykonane do utworów autorstwa Anny Piskurz.

Organizatorzy konkursu dziękują za wsparcie finansowe Instytutowi Literatury, Fundacji Identitas, Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych - Sikorscy, Prezydentowi Miasta Gniezna, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Organizacji Turystycznej Szlak Piastowski, Stowarzyszeniu Absolwentów I LO im. B. Chrobrego oraz Wielkopolskiej Izbie Gospodarczej. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Zatroskany poniedziałek, 11 października 2021 11:53 napisane przez Zatroskany

    O piękny pomnik p. Piskurz z odpowiednim napisem zadba zapewne w przyszłym roku starostwo lub Miasto Gniezno.

  • Link do komentarza regi sobota, 09 października 2021 17:25 napisane przez regi

    Piękna pamięć o poetce Annie. Dla Laureatów gratulacje. Szkoda, ze nie ma zdjęcia pani Anny wśród laureatów . Organizatorzy upamiętniając p. Piskurz powinni pomyslec o pięknym pomniku dla niej i odpowiednim napisie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022