Jesteś tutaj:Kultura Rzecz o Kościele wojującym
sobota, 18 września 2021 08:13

Rzecz o Kościele wojującym

  mn

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na cykl wykładów poświęconych tematyce Kościoła.

Pierwszy z nich, który odbędzie się już w najbliższą środę podejmie rzecz o Kościele wojującym i postara się odpowiedzieć m.in. na pytanie: Czy katolik powinien nadstawiać policzek do bicia? Kolejne spotkania przybliżą nam Kościół cierpiący i Kościół triumfujący, a jeszcze następne dotyczyć będą szeroko pojętego problemu kryzysu w Kościele, którego dzisiaj doświadczamy.

Miejscem spotkań będzie nowo powstała kaplica pw. Matki Bożej Dobrej Rady przy ul. Grzybowo 36, a pierwszy wspomniany wykład rozpocznie się o godz. 18.00 w środę 22 września.

Przed wykładem, o godz. 17.30 ks. Łukasz Szydłowski odprawi Mszę Św. trydencką, mszę wszech czasów, którą Kościół katolicki żył przez dwa tysiące lat, którą niewierzący artyści określali mianem prawdziwej sztuki, a nawróceni konwertyci nazywali „najpiękniejszą rzeczą po tej stronie nieba”…. I wreszcie mszę, w której centrum był i jest sam Bóg, a nie człowiek.

Zapraszamy serdecznie.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Adwarp poniedziałek, 20 września 2021 14:59 napisane przez Adwarp

  Święty Kościół Rzymskokatolicki opiera się na Objawieniu i Tradycji. Według Tradycji, o czym piszą święci i papieże (np. Innocenty III, św. Tomasz) Msza święta jest odprawiana w taki sposób od czasu Chrystusa. Chrystus, żyjąc po zmartwychwstaniu na ziemi przez 40 dni, nauczał apostołów. Dlatego Msza wygląda tak, a nie inaczej, bo tak przekazał Chrystus. Taka jest nauka Kościoła... a raczej była - po Soborze Watykańskim II tę Tradycję wrzucono do kosza i stworzono tzw. Novus Ordo Missae, która ma bardzo niewiele wspólnego ze starą Mszą św.

 • Link do komentarza Lady niedziela, 19 września 2021 11:42 napisane przez Lady

  @Woj
  Dlaczego nazywasz fakty "nieetyczną manipulacją?" Nie rozumiem. Prawdy nie da się oszukać i o jakim konkretnie rozkładzie piszesz?
  Hm, kompletny chaos myślowy.

 • Link do komentarza Woj sobota, 18 września 2021 10:50 napisane przez Woj

  Kościół żył tą Mszą dwa tysiące lat?
  Bzdura. Totalna nieznajomoścć historii Kościoła i liturgii, która zmieniała się i kształtowała przez wieki. To niestety nieetyczna manipulacja i mamienie wiernych, które prowadzi stronę rozłamu w Kościele Katolickim. Smutne.
  Woj.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane