Jesteś tutaj:Kultura Gnieźnianie wyróżnieni w konkursie Moja Wielkopolska 2020
piątek, 30 października 2020 07:51

Gnieźnianie wyróżnieni w konkursie Moja Wielkopolska 2020

 
Gnieźnianie wyróżnieni w konkursie Moja Wielkopolska 2020 fot. Dawid Stube

Poznaliśmy wyniki konkursu fotograficznego "Moja Wielkopolska 2020" organizowanego przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Konkurs fotograficzny z cyklu "Moja Wielkopolska" jest jednym z dwóch najbardziej prestiżowych o zasięgu wojewódzkim, organizowanym w naszym regionie, zaraz obok Wielkopolska Press Photo. Do tegorocznej edycji wpłynęły 543 zdjęcia w 52 zestawach i 188 zdjęciach pojedynczych, autorstwa 68 twórców. Czterosobowe jury po ich analizie zdecydowało się wyróżnić konkretne prace.

II nagrodę w kategorii "Zestawy" zdobył gnieźnianin Dawid Stube za zestaw wyjątkowego reportażu zdjęć pt. "Pałac w Arcugowie". Do ponkursowej wystawy Jury zakwalifikowało także 54 zdjęcia pojedyncze i 15 zestawów od 39 autorów, co należy również uważać za ciekawe wyróżnienie dla twórców. Wśród nich znalazł się również Dawid Stube oraz Władysław Stube, a także Sebastian Uciński. Wszystkie prace będzie można oglądać do 7 listopada na Placu Kolegiackim w Poznaniu. 

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć na stronie WBPiCAK w Poznaniu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane