Jesteś tutaj:Kultura E. Mazik i B. Kruhlik kolejnymi jurorami 14. Offeliady
czwartek, 22 października 2020 14:06

E. Mazik i B. Kruhlik kolejnymi jurorami 14. Offeliady

  mn

Poznaliśmy nazwiska dwóch kolejnych jurorów, którzy zasiądą przed ekranem tegorocznej edycji gnieźnieńskiego festiwalu filmowego.

Dyrektorka poznańskiego Short Waves Festiwal oraz laureat nagrody za Najlepszy Debiut na festiwalu w Gdyni dołączyli do Sylwii Chutnik w Jury Głównym 14. Festiwalu Filmowego „Offeliada” w Gnieźnie. 

Tegoroczna edycja imprezy będzie się odbywać 12-14 listopada. Ostatniego członka Jury Głównego poznamy w nadchodzącym tygodniu.

Emilia Mazik – absolwentka filozofii i zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2014 roku związana z Fundacją Ad Arte w Poznaniu, w której jest odpowiedzialna za koordynację projektów i współpracę międzynarodową. Zrealizowała kilkanaście interdyscyplinarnych projektów w obszarze kultury audiowizualnej, działań edukacyjnych oraz projektów promujących polskie kino za granicą. W 2019 roku została dyrektorką Short Waves Festival, międzynarodowego festiwalu kina krótkometrażowego, którego 13. edycja odbędzie się w Poznaniu w czerwcu 2021. Od roku 2020 współtworzy Talking Shorts, pierwszy magazyn online poświęcony krótkim formom filmowym.

Bartosz Kruhlik (ur. 1985) – absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Jego filmy były pokazywane setki razy na polskich i zagranicznych festiwalach. Najważniejsze selekcje: San Sebastian, Tallin, Karlowe Wary, Montreal, Sarajevo, Amsterdam. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych. Autor nagradzanych spotów społecznych. W 2019 roku, jego debiut fabularny „Supernova” otrzymał nagrodę za Najlepszy Debiut Reżyserski na 44. Festiwalu w Gdyni. W wolnych chwilach zapalony szachista.

Wybrana filmografia:
2019 – „Supernova” (pełnometrażowy debiut fabularny)
2016 – „Adaptacja” (etiuda fabularna)
2013 – „Żar” (etiuda fabularna – nagrody „Offelii” oraz „Hamleta” na 7. FF „Offeliada”)
2010 – „http://” (etiuda fabularna)
2010 – „Wycieczka” (etiuda dokumentalna – II Nagroda na 4. FF „Offeliada”)
2008 – „Jutro…” (etiuda dokumentalna – wyróżnienie na 3. FF „Offeliada”)

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane