Jesteś tutaj:Kultura Biblioteka – bezpiecznym miejscem
czwartek, 15 października 2020 10:31

Biblioteka – bezpiecznym miejscem

  mn
Biblioteka – bezpiecznym miejscem zdjęcie nadesłane / fot. Sebastian Uciński

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna chce być miejscem bezpiecznym dla swoich czytelników i pracowników - dlatego przypomina o środkach ostrożności, jakich należy przestrzegać podczas wizyt w instytucji.

Jak przypomina książnica, po pierwsze i najważniejsze – w przypadku infekcji, kaszlu, kataru, osłabienia organizmu – najlepiej pozostać w domu. Podczas wizyty w bibliotece należy pamiętać o maseczce i dezynfekcji rąk. Książki zwrócone przez czytelników należy odłożyć w wyznaczone miejsce – przejdą kwarantannę.

Ponadto Biblioteka zaleca korzystanie z katalogu online. Każdy użytkownik Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna posiada konto internetowe. Rezerwacja zdalna wybranych z księgozbioru egzemplarzy pozwoli znacząco skrócić wizytę w książnicy. Stanowiska komputerowe we wszystkich placówkach biblioteki będą nieczynne od odwołania: Dbajmy o bezpieczeństwo, tak abyśmy wspólnie mogli cieszyć się książkową wymianą bez komplikacji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane