Jesteś tutaj:Kultura Koncert folkowego trio - Sutari
wtorek, 11 sierpnia 2020 15:39

Koncert folkowego trio - Sutari

 
Koncert folkowego trio - Sutari zdjęcie nadesłane / fot. Piotr Spigiel

W tym tygodniu na Latarni na Wenei obędzie się koncert wyjątkowego trio folkowego - Sutari. Wstęp wolny.

Kolejne propozycje koncertowe na Latarni na Wenei już w tym tygodniu. W czwartek 13 sierpnia o godzinie 20 ponownie spotkamy się w ramach cyklu „Spotkania z tradycją świata”, kiedy to wystąpi trio Sutari. 

SUTARI to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Basia Songin, Kasia Kapela i Asia Kurzyńska kontynuują tradycje polskich pieśniarek ludowych. Eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi, wielogłosem, tradycyjnymi polskimi rytmami. Tworzą własne instrumenty oraz badają potencjał muzyczny przedmiotów codziennego użytku. Aranżują tradycyjne polskie pieśni, a także komponują własne utwory, oparte na różnych kobiecych tradycjach muzycznych. Zespół został wybrany do zaprezentowania swojej muzyki na największych międzynarodowych targach muzyki światowej WOMEX 2015 i jest jedną z niewielu polskich i europejskich grup, które nagrały sesję muzyczną dla kultowej amerykańskiej stacji radiowej KEXP.

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek Z. wtorek, 11 sierpnia 2020 18:26 napisane przez Marek Z.

    NO NO , to może być ciekawe doświadczenie muzyczne. Chyba warto poświęcić godzinkę czwartkowego wieczoru, by posłuchać folkowej muzyki i by poczuć się, jak na amerykańskiej prerii ! Czwartek o 20 .00 muszę sobie to zapisać w kalendarzu ! Żebym tylko ten wieczór, miał wolny od pracy !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane