Jesteś tutaj:Kultura Wystawa na stulecie zwycięstwa
wtorek, 11 sierpnia 2020 09:10

Wystawa na stulecie zwycięstwa

  mnopr
Wystawa na stulecie zwycięstwa zdjęcie nadesłane

14 sierpnia w MOK-u otwarta zostanie wystawa, nawiązująca do obchodzonej dzień później 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

Wystawa, która zaprezentowana zostanie w holu Miejskiego Ośrodka Kultury pod hasłem: „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Na kolejnych planszach pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku.

W dniu otwarcia 14.08.2020 o godz. 10.00 ekspozycji towarzyszyć będzie prezentacja broni z okresu wojny polsko-bolszewickiej z kolekcji pana Macieja Chosińskiego.

Dzięki uprzejmości pani Zofii Gąsiorek na wystawie pojawią się informacje związane z Błękitną Armią gen. Józefa Hallera oraz związki generała z Gnieznem. Ekspozycja będzie czynna do 31 sierpnia br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane