Jesteś tutaj:Kultura „Potęga Symbolu” - wystawa o Bitwie pod Grunwaldem
wtorek, 14 lipca 2020 08:49

„Potęga Symbolu” - wystawa o Bitwie pod Grunwaldem

  mnopr
„Potęga Symbolu” - wystawa o Bitwie pod Grunwaldem zdjęcie nadesłane

W tym roku obchodzimy 610. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem. W związku z tym 15 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury otwarta zostanie wystawa okolicznościowa, opowiadająca o tym wydarzeniu.

610 lat temu Polska i Litwa stanęły ramię w ramię w walce z krzyżacką potęgą. Była to największa bitwa średniowiecznej Europy, a jej historia stała się narodowym mitem pomagającym Polakom w najcięższych chwilach czasów zaborów. Pamięć o Grunwaldzie była też nadzieją na odrodzenie i budziła poczucie godności.

„Potęga Symbolu” to wystawa opowiadająca o historii i legendzie. O najsłynniejszym obrazie Jana Matejki, o losach płótna ściśle związanego z losami Ojczyzny. Wystawa powstała z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury, by uczcić rocznicę, ale również by przypomnieć chwałę oręża i polsko-litewskie braterstwo broni.

Ekspozycja zostanie otwarta w środę 15 lipca o godz. 9.30 w siedzibie MOK przy ul. Łubieńskiego i będzie czynna w godzinach otwarcia placówki do 10 sierpnia 2020 r.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane