Wydrukuj tę stronę
czwartek, 26 marca 2020 07:39

Republika Maanam - fragmenty spektaklu

 
Republika Maanam - fragmenty spektaklu kadr z nagrania

Kilka tygodni temu seniorzy z Gniezna, działający przy klubie "Radość" funkcjonującym w Miejskim Ośrodku Kultury, zaprezentowali wyjątkowy spektakl muzyczny pt. "Republika Maanam".

Przedstawienie inspirowane jest muzyką i tekstami dwóch wybitnych polskich grup rockowych: Republiki i Maanamu. Spektakl jest manifestacją umiejętności, możliwości i potencjału, który posiadają osoby po 60. roku życia. W ten sposób chcieli oni powiedzieć "stop stereotypom!" pokazując, że nie jest prawdą, iż osobom w wieku senioralnym nie wypada śpiewać rocka. Seniorzy pokazali, że mają w sobie pokłady energii i mocy, o której nawet nie śniło się ich wnukom.  

Dla wszystkich tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć seniorów w akcji, MOK przygotował krótką relację filmową ze spektaklu - są to fragmenty występu zamknięte w pięciominutowym materiale. Od stycznia 2020 roku grupa artystyczna występować będzie pod nazwą Zespół Niespokojnych Nóg.

Kierownikami artystycznymi zespołu - od początku działalności - są aktorzy z Teatru Za Miastem: Monika Belau i Artur Kamiński.

 

 

1 komentarz