Jesteś tutaj:Kultura Niektóre lokale zamykają się na dwa tygodnie
czwartek, 12 marca 2020 17:01

Niektóre lokale zamykają się na dwa tygodnie

 
Niektóre lokale zamykają się na dwa tygodnie fot. Rafał Wichniewicz

Troszcząc się o swoich klientów, a także w dbaniu o zdrowie własnych pracowników, niektórzy prywatni przedsiębiorcy zdecydowali się już o czasowym zawieszeniu działalności na okres ogólnie rozumianej "społecznej kwarantanny".

Nikt nie kieruje wprost zaleceń, by lokale gastronomiczne lub prowadzące podobne usługi na terenie kraju podejmował szczególne środki wobec aktualnie panującej sytuacji. Niemniej w ciągu ostatnich godzin już pierwsze takie punkty na terenie Gniezna zdecydowały się zawiesić działalność lub ją ograniczyć. Dla wielu prywatnych firm jest to trudna sytuacja, gdyż oznacza to liczenie się ze stratami finansowymi, które jednak przekładają nad bezpieczeństwo.

- Ciężka to dla nas decyzja, ale od teraz na okres 2 tygodni (do 26.03) Cud będzie zamknięty. Wszystkie zamówienia będą realizowane zgodnie z ustaleniami. Zostańcie w domu. Dbajcie o siebie i swoich bliskich - informuje kawiarnia Cud.

O zamknięciu lokalu do 26 marca poinformowała również Piwiarnia Warecka: - Tylko razem, ramię w ramię możemy sobie z tym zagrożeniem poradzić, dlatego tak ważne jest współdziałanie takich miejsc jak nasz lokal z decyzjami władz miejskich. Będzie jeszcze czas, żeby się bawić i tańczyć, na tą jednak chwilę to zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze.

Dobry Browar również skierował się z apelem do swoich klientów: Kochani, w trosce o zdrowie nas wszystkich podjęliśmy decyzję o zamknięciu browaru od jutra na okres 2 tygodni (13.-27.03.2020). Odpoczywajcie i dbajcie o zdrowie swoje i Waszych bliskich.

Z organizowania imprez zrezygnował już Vehikuł Czasu czy Ex Club, które powołują się na odgórnie wydane zalecenia o zawieszeniu imprez artystycznych i rozrywkowych. Przez najbliższe dwa tygodnie nie odbędą się żadne imprezy w dyskotekach. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza JumpNow Park Trampolin piątek, 13 marca 2020 12:37 napisane przez JumpNow Park Trampolin

  W parku trampolin JumpNow w Gnieźnie również podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu obiektu. Odwołane są również planowe zajęcia sportowe.

 • Link do komentarza Marcin gniezno piątek, 13 marca 2020 12:21 napisane przez Marcin gniezno

  Ludzie powariowali... Boja się wirusa a jednocześnie w sklepach stoją pół godziny w ścisku jak sardyny do kasy... Nie wspomnę że jadą tam całymi rodzinami... Co Wy macie w tych pustych glowach

 • Link do komentarza Polly piątek, 13 marca 2020 08:30 napisane przez Polly

  Cała ta kwarantanna, zamykanie szkół itd. nie ma sensu dopóki nie będą zamknięte galerie handlowe

 • Link do komentarza Zdziwion czwartek, 12 marca 2020 20:56 napisane przez Zdziwion

  A w centrach handlowych szał... Nawet prezydent apeluje, aby nie jeździć tam całymi rodzinami, jak na wycieczki!

 • Link do komentarza FUN BAZA TEAM czwartek, 12 marca 2020 20:54 napisane przez FUN BAZA TEAM

  Od dnia 12.03.2020 do odwołania również FUN BAZA - LASER TAG GNIEZNO zamyka lokal i odwołuje wszystkie najbliższe imprezy urodzinowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane