Jesteś tutaj:Kultura Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Muzeum w Dziekanowicach
piątek, 21 lutego 2020 13:07

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Muzeum w Dziekanowicach

 

Realizacja największej inwestycji budowlanej w historii Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy nie mogła się odbyć bez uroczystego złożenia aktu, dokumentującego to wydarzenie.

W piątek 21 lutego 2020 roku, z udziałem przedstawiciela Marszałka Województwa Wielkopolskiego, ks. abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski oraz dyrektora MPP Andrzeja Wyrwy i wójta Gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego. Został on złożony w fundamentach budowanej nowego obiektu wystawienniczego Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Dokument ten potwierdza przyszłym pokoleniom rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy muzeum, posiadającego tytuł Pomnika Historii, będącego kustoszem "Korony Pierwszych Piastów" i miejsca chrzcielnego Polski. Sam obiekt, zlokalizowany w Dziekanowicach, jest największą tego typu inwestycją tej jednostki oraz pozwoli stworzyć nowe i bardziej komfortowe warunki do zwiedzania oraz poznawania historii. 

źródło zdjęć: Powiat Gniezno

3 komentarzy

  • Link do komentarza menu sobota, 22 lutego 2020 13:08 napisane przez menu

    po kosztach pewnie, obiadek?

  • Link do komentarza lokalnie sobota, 22 lutego 2020 10:02 napisane przez lokalnie

    Radek, skoro jesteś aż taki ciekawy, to zapytaj u źródła, kuria jest na ulicy Łaskiego. A z tego co wiadomo, biskup w takich uroczystościach uczestniczy za darmo.

  • Link do komentarza radek piątek, 21 lutego 2020 21:20 napisane przez radek

    ciekawe ile kosztowała wizyta biskupa...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane