Wydrukuj tę stronę
niedziela, 16 lutego 2020 10:32

Walentynki z Biblioteką

  mn
Walentynki z Biblioteką zdjęcie nadesłane

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna można znaleźć książki na każdą okazję – także na Walentynki! I to nie tylko ckliwe romanse (które przecież nie są niczym złym!), ale także literaturę dla…dzieci!

Miłość – temat przewodni 14 lutego – to fantastyczny pretekst, żeby z maluchami porozmawiać na poważniejsze tematy: uczuć, emocji i granic, które warto stawiać. Takiej misji podjęły się właśnie bibliotekarki z gnieźnieńskiej książnicy w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

W piątek rozmawiały z dziećmi o tym, komu okazujemy miłość, a komu przyjaźń? Ale i o tym, że każde dziecko ma prawo do cielesnej autonomii i do tego, by dorośli respektowali jego granice. Na warsztat wzięto też trudne emocje – złość i smutek. Oczywiście nie obyło się też bez beztroskiej zabawy, w końcu to radosne święto! Zabawom literackim patronowała uznana na świecie „zajączkowa” pozycja: „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” Sama McBratney’a. Dzieci robiły pantomimę uczuć i bawiły się w „serduszko”. Poznały też największego literackiego piewcę miłości – Szekspira, oczywiście w wersji dla najmłodszych. I rozwiązywały uczuciowe zagadki z książki Marcina Bryczyńskiego „Co się kryje w sercu na dnie?”. Na to pytanie warto szukać odpowiedzi każdego dnia, nie tylko w Walentynki.

Galeria