Jesteś tutaj:Kultura Walentynki z Biblioteką
niedziela, 16 lutego 2020 10:32

Walentynki z Biblioteką

  mn
Walentynki z Biblioteką zdjęcie nadesłane

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna można znaleźć książki na każdą okazję – także na Walentynki! I to nie tylko ckliwe romanse (które przecież nie są niczym złym!), ale także literaturę dla…dzieci!

Miłość – temat przewodni 14 lutego – to fantastyczny pretekst, żeby z maluchami porozmawiać na poważniejsze tematy: uczuć, emocji i granic, które warto stawiać. Takiej misji podjęły się właśnie bibliotekarki z gnieźnieńskiej książnicy w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

W piątek rozmawiały z dziećmi o tym, komu okazujemy miłość, a komu przyjaźń? Ale i o tym, że każde dziecko ma prawo do cielesnej autonomii i do tego, by dorośli respektowali jego granice. Na warsztat wzięto też trudne emocje – złość i smutek. Oczywiście nie obyło się też bez beztroskiej zabawy, w końcu to radosne święto! Zabawom literackim patronowała uznana na świecie „zajączkowa” pozycja: „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” Sama McBratney’a. Dzieci robiły pantomimę uczuć i bawiły się w „serduszko”. Poznały też największego literackiego piewcę miłości – Szekspira, oczywiście w wersji dla najmłodszych. I rozwiązywały uczuciowe zagadki z książki Marcina Bryczyńskiego „Co się kryje w sercu na dnie?”. Na to pytanie warto szukać odpowiedzi każdego dnia, nie tylko w Walentynki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane