Jesteś tutaj:Kultura Dawno, dawno temu… w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom
środa, 12 lutego 2020 12:13

Dawno, dawno temu… w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

  mn
Dawno, dawno temu… w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zdjęcie nadesłane

Dawno, dawno temu, jednak nie za siedmioma górami, nie za siedmioma rzekami, ale blisko nas, w książkach z biblioteki zostały zawarte zaczarowane opowieści.

Podczas warsztatów zorganizowanych w ramach 11 Konwentu Fantastyki Fantasmagoria, Wypożyczalnia dla Dzieci, wspólnie z najmłodszymi fanami opowieści fantastycznych, snuła bajkową historię.

W oparciu o książki z księgozbioru Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna: „Baśnie pokręcone”, „Księżniczki i smoki, „Gryzak. Książkopotworek” zastanawiano się, co by się stało gdyby Kopciuszkowi nie pomogła wróżka, Królewna Śnieżka byłaby gruba i niska, a Czerwony Kapturek nie spotkał wilka.... Okazało się, że dzięki dużej dozie wyobraźni powstałyby nowe opowieści, jak chociażby „Śnieżka i fantastyczna siódemka”.

Wszelkie bajkowe schematy zostały nie tylko przekręcone, ale wręcz wstrząśnięte… A młodzi ludzie mogli po raz kolejny poznać czar fantastycznych książkowych opowieści.   

1 komentarz

  • Link do komentarza Czytelniczka czwartek, 13 lutego 2020 11:45 napisane przez Czytelniczka

    Ostatnio wpadła mi w ręce książka pt.' Superzwierzaki i dzieciaki". Bardzo ładne bajki, kolorowe ilustracje,pięknie wydane na białym kredowym papierze; zabawne, a przy tym pouczające. Poprzez świat zwierząt przekazują bardzo ważne treści z życia pomagając dzieciom zrozumieć problemy i otaczający świat.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane