Jesteś tutaj:Kultura Projekt „Młodzi razem”
środa, 26 lutego 2020 07:41

Projekt „Młodzi razem”

 
Projekt „Młodzi razem” zdjęcie nadesłane

MOK otrzymał środki na program skierowany do młodzieży, którą ma mobilizować do większej aktywności społecznej w swoim środowisku.

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. "Młodzi Razem" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Wniosek uzyskał dofinansowanie w ramach Osi Priorytetowej I. Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.4 Młodzież solidarna w działaniu. Wartość projektu wyniosła 89 650 złotych.

Celem projektu jest zdobycie i udoskonalenie przez 30 osób młodych od 15. do 29. roku życia umiejętności społecznych ważnych na rynku pracy, szczególnie osób, które dotąd nie były aktywne lub w małym stopniu angażowały się w aktywności inne niż obowiązkowe. Ma zachęcić do aktywności społecznej i otworzyć młodych ludzi na wolontariat.

Podczas projektu skupimy się głównie na identyfikacji i uaktywnianiu indywidualnych predyspozycji odbiorców, co pozwoli rozwijać ich kompetencje społeczne i wyposaży w umiejętności niezbędne na rynku pracy. W efekcie końcowym mamy nadzieję, iż odbiorcy nabędą łatwość w nawiązywaniu kontaktów, śmielej będą budować relacje międzyludzkie, z łatwością będą pracować w zespole, rozwiną inteligencję emocjonalną, nabywając jednocześnie umiejętność dostosowania się do nowych warunków. Kompetencje te są istotne dla młodych ludzi, którzy rozpoczynają indywidualną ścieżkę kariery.

Kształcąc swoje umiejętności poprzez warsztaty rękodzieła, językowe, teatralne, kulinarne, rozwoju osobistego, florystyczne, muzyczne, o idei wolontariatu itp. odbiorcy będą mieli możliwość współorganizowania wydarzeń o charakterze kulturalnym, nabywając już w trakcie trwania projektu tak istotną praktykę. Należy pamiętać, iż kompetencje miękkie są równoważne lub ważniejsze niż wykształcenie czy doświadczenie, dlatego zależy nam, aby uczestnicy nabyli pewności siebie. Zdobyte umiejętności natomiast pomogą w odnalezieniu się na wymagającym rynku pracy.

Zapisy będą prowadzone od najbliższego poniedziałku w Starym Ratuszu ul. Chrobrego 40/41 (I piętro). Tel. 512 411 867, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Więcej na stronie: www.mok.gniezno.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek  ZYGMUNT środa, 26 lutego 2020 22:20 napisane przez Marek ZYGMUNT

    Proszę Dyrekcję MOK, choć o jedną imprezę na osiedlu USTRONIE w pomieszczeniach stowarzyszenia MAKI lub w plenerze. Zobaczymy ilu młodych ludzie przyjdzie i podejmie się WIĘKSZEJ AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ. Może warto by to zrobić pod hasłem : " Na co wydałbyś (wydałabyś) pieniądze z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO, by polepszyć życie mieszkańców USTRONIA i TYSIĄCLECIA ?" Albo : Jak byś zachęcił -a do głosowania mieszkańców w/w osiedli do głosowania na swój projekt ? Przy okazji, warto by też było na tej imprezie dosłownie pokierować młodymi ludźmi ( chłopcami i dziewczętami) . Tak krok po kroku. I powiedzieć im : Co i gdzie powinni napisać, sprawdzić i oddać by ich projekt - pomysł, miał szansę wziąć udział w głosowaniu. Tą imprezę przede wszystkim powinno się rozreklamować przez ... internet. Przez wszystkie gnieźnieńskie portale. Inaczej do młodzieży nie dotrzemy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane