Jesteś tutaj:Kultura Biblioteka zaprasza dzieci na poranki z książką
piątek, 31 stycznia 2020 16:57

Biblioteka zaprasza dzieci na poranki z książką

  mn
Biblioteka zaprasza dzieci na poranki z książką zdjęcie nadesłane

Głośne czytanie dzieciom jest niezaprzeczalną zaletą i każdemu małemu czytelnikowi przynosi ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Korzyści płynące z czytania książek są ogromne. Rozwijają myślenie i kształtują język, pobudzają wyobraźnię, są źródłem rozrywki i radości. Poszerzają wiedzę oraz przyczyniają się do wzbogacenia zainteresowań. W lutym w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna zainicjowane zostaną poranki czytelnicze dla najmłodszych i ich opiekunów, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Będzie okazja wspólnie spędzić czas na głośnym czytaniu i przeżywać z bohaterami książek emocjonujące przygody.

Zaczynamy 11 lutego we wtorek o godz. 10.00. Na czytelniczy poranek można się wybrać do jednej z bibliotecznych placówek:

  • Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15,
  • Filii nr 1 przy ul. Krucza 3,
  • Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a
  • Filii nr 9 na os. Orła Białego 18

Podczas pierwszych „Poczytajek”, dla podkreślenia znaczenia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, dzieci wraz z bibliotekarzami zamienią się w dociekliwych poszukiwaczy zagubionych liter. Alfabet zebrany w całość pozwoli poznać utwory klasyków polskiej literatury dziecięcej. Mali uczestnicy spotkania będą mogli oswoić literackiego zaskrońca, poszukać zagubionych fraz wierszy oraz wziąć udział w literackim quizie. Biblioteka zaprasza dzieci przedszkolne wraz rodzicami, dziadkami, opiekunami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane