Jesteś tutaj:Kultura Wystawa ikonograficzna z okazji 75. rocznicy podpalenia katedry
poniedziałek, 20 stycznia 2020 19:23

Wystawa ikonograficzna z okazji 75. rocznicy podpalenia katedry

  mn
Wystawa ikonograficzna z okazji 75. rocznicy podpalenia katedry zdjęcie nadesłane

Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski", wraz z kolekcjonerem Wojciechem Śmieleckim zapraszają na wernisaż wystawy filatelistyczno-ikonograficznej.

Na wystawie zostanie przedstawiona tragiczna historia podpalenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie 23 stycznia 1945, w dwa dni po wkroczeniu Armii Czerwonej do Gniezna.

W trakcie wernisażu będzie dostępny na stoisku pocztowym Poczta Polska datownik okolicznościowy oraz inne walory okolicznościowe i lokalne nawiązujące do tematyki wystawy. Dodatkowo będzie dostępna kartka pocztowa dotycząca tego wydarzenia, którą przygotował Wojciech Śmielecki. Patronat honorowy nad wystawą przyjął Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

Otwarcie wystawy odbędzie się 23 stycznia 2020 r. o godzinie 11:00 w punkcie Informacji Turystycznej znajdującym się na ul. Bolesława Chrobrego 40/41 (wejście od ul. Rzeźnickiej). Wystawa czynna będzie od 23 stycznia do 7 lutego 2020 r. w godzinach otwarcia punktu Informacji Turystycznej.

1 komentarz

  • Link do komentarza emeryt wtorek, 21 stycznia 2020 08:54 napisane przez emeryt

    A latami karmiono społeczeństwo kłamstwami na temat rzekomego spalenia katedry przez Niemcow. I ci, co w tym utwierdzali Polaków, a szczególnie gnieznian dzisiaj chodzą z podniesiona głową a nawet uczestniczą w życiu publicznym Miasta zajmując często niezłe miejsca w uroczystościach kościelnych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane