Jesteś tutaj:Kultura Świat widziany młodym okiem aparatu
wtorek, 14 stycznia 2020 18:05

Świat widziany młodym okiem aparatu

  mn
Świat widziany młodym okiem aparatu zdjęcie nadesłane

Swój pierwszy wernisaż mają za sobą uczniowie z TEB Edukacja Gniezno pod artystycznym i pedagogicznym okiem Waldka Stube przygotowali fotograficzne ujęcia tego, co składa się na ich odczuwanie i rozumienie świata.

Wystawa „Nasze światy” to wynik pracy przygotowywanej w ciągu roku szkolnego na zajęcia. Młodzi fotograficy pokazują to, co im najbliższe: rzeczy codziennego użytku, miejsca, osoby, a nawet ukochane czworonogi. Podczas wernisażu, który otworzył Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – Piotr Wiśniewski, było widać szczególną sympatię uczniów do swojego pedagoga. Waldek Stube zebrał gromkie oklaski i jak podkreślała w swoim przemówieniu Dyrektor Szkoły - Katarzyna Sobocińska, udało się mu „zarazić” młodych fotograficzną pasją i uruchomić ukryte pokłady talentów. Kto wie, czy to nie początek nowego pokolenia zdolnych gnieźnieńskich artystów zajmujących się fotografią. Dziś, jako miasto, możemy przecież pochwalić się nie byle jakimi twórcami.

Trzynaście autorek i autorów prac to: Marzena Dolniak, Milena Drop, Krystian Drzewiecki, Marta Jakubowska, Agata Kopczyńska, Dominika Macińska, Wiktoria Mutschke, Roksana Pawęzka, Wiktoria Słomowicz, Wiktoria Stefaniak, Monika Szymczak, Dominika Wróblewska, Norbert Zarębski tworzy klasę technikum o profilu fotografia i multimedia. Oprócz kadry pedagogicznej na otwarcie wystawy przybyli także dumni rodzice i dziadkowie oraz uczniowie młodszych klas o tym samym profilu.

To kolejna wystawa Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna, która wspiera młodych ludzi w pierwszych próbach prezentacji swojego dorobku szerokiemu gronu odbiorców. Ekspozycja ozdobiła wnętrze książnicy przy ul. Staszica 12a - można będzie ją oglądać do połowy lutego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane