Jesteś tutaj:Kultura Ostatnie pożegnanie Macieja Frankowskiego
środa, 08 stycznia 2020 14:43

Ostatnie pożegnanie Macieja Frankowskiego

 
Ostatnie pożegnanie Macieja Frankowskiego fot. Rafał Wichniewicz

W środowe, wczesne południe w ostatnią drogę odprowadzono zmarłego kilka dni temu Macieja Frankowskiego, znanego w Gnieźnie fotografa.

Rodzina, bliscy, przyjaciele i osoby związane z gnieźnieńskim środowiskiem fotografów pożegnały dziś Macieja Frankowskiego. Od lat prowadzący jeden ze znanych w Grodzie Lecha zakładów fotograficznych, a przy tym aktywnie działający w tej dziedzinie i kojarzony z dawniej istniejącymi kołami fotografów, zmarł 4 stycznia.

W trakcie mszy świętej pogrzebowej homilię za Zmarłego wygłosił ks. Leszek Kaczmarek: "Ja jestem światłością świata" - tak mówił Chrystus. Przyszliśmy na pogrzeb śp. Macieja, fotografa, który zapisywał życie światłem. Sam Chrystus jest światłością, więc można powiedzieć, że śp. Maciej był blisko światła. Technika się zmieniła, szybkość się zmieniła i nie trzeba u fotografa czekać trzy dni na gotowe zdjęcie. Jednak życie się nie zmieniło - mówił, wskazując iż w swoim życiu zawodowym Zmarły wiedział, jak łączyć życie zawodowe z rodzinnym, dzięki czemu to, co zapoczątkował, z powodzeniem funkcjonuje do dziś. 

W ostatnią drogę na miejsce spoczynku z kościoła wyruszyło wiele osób, wśród których było sporo przedstawicieli gnieźnieńskiego środowiska fotograficznego. Śp. Maciej Frankowski spoczął na cmentarzu św. Krzyża w rodzinnym grobie. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Henryk Maćkowiak środa, 08 stycznia 2020 16:21 napisane przez Henryk Maćkowiak

    ŻEGNAJ DROGI PRZYJACIELU - niestety, stan mojego zdrowia nie pozwolił mi uczestniczyć wraz z kolegami z " FORMATU " w ostatniej drodze na miejsce Twego wiecznego spoczynku.
    Twoja życiowa dewiza " Nie sprzedaje się duszy" będzie mi towarzyszyć do końca mojego życia . Spoczywaj w spokoju.
    Rodzinie i krewnym składam wyrazy serdecznego współczucia.
    Henryk Maćkowiak - FORMAT - Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane