Jesteś tutaj:Kultura Stary Ratusz tradycyjnie i świątecznie już dziś
środa, 11 grudnia 2019 07:50

Stary Ratusz tradycyjnie i świątecznie już dziś

  mn
Stary Ratusz tradycyjnie i świątecznie już dziś zdjęcie nadesłane

W środowy wieczór zapraszamy na warsztaty i spotkania tematyczne, które odbędą się w Starym Ratuszu. Wstęp w godzinach od 17.00 do 19.00 jest wolny!

To kolejne działanie, w którym Stary Ratusz zaprasza do wspólnie spędzonego czasu w atmosferze warsztatów i spotkań tematycznych. W ramach tego działania zaproszony został Warsztat Terapii Zajęciowej z Gniezna oraz etnolog Paweł Bąkowski.

Choinka DIY

Warsztat Terapii Zajęciowej poprowadzi bardzo artystyczne zajęcia z tworzenia choinek. Wykorzystanie niewielu materiałów pozwoli przygotować piękną ozdobę świąteczną, bądź prezent dla bliskich.

„Hej kolęda!” czyli adwentowe pogawędki o zwyczajach i ozdobach”

Paweł Bąkowski zaprezentuje różne obyczaje związane z wyjątkowym bożonarodzeniowym okresem. Na prezentacji zostaną poruszone różne ciekawe zwyczaje i wierzenia, w które obrosła Polska (w szczególności zaś Wielkopolska) kultura ludowa. Specjalne miejsce zajmą gwiazdkowe ozdoby, jako piękny przejaw nieprofesjonalnej twórczości, która upiększała ten magiczny i wyjątkowy moment w roku.

Finger knitting

Iwona Piechocka-Jóźwiak zaprosi do wspólnego splatania łańcuchów świątecznych wykorzystując metodę Finger knitting. Tak przygotowane spoty będziemy mogli zabrać do domu, bądź pozostawić do wspólnego zdobienia choinki - która niebawem stanie na holu Starego Ratusza.

Bombki

Również animatorki Starego Ratusza zaproszą do wspólnego przygotowania ozdób choinkowych. Wykorzystując w większości surowce naturalne przygotowany został warsztat, w którym Gnieźnianie będą mogli stworzyć własnoręcznie robione bombki.

W każdym pomieszczeniu Starego Ratusza nie zabraknie atmosfery świątecznej oraz tradycji. Wstęp wolny!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane